Trafo-Bobin saran firma arayışı

Başlatan mistek, 19 Mart 2014, 13:41:21

mistek

Türkiye'de toroid nüve saran firma var mı? Trafo saranda olabilir belki.

Nüve almak istemiyorum hazır sarılmış değerleri belli olan toroid bobinlere ihtiyacım var.

Birkaç tane alacağım, istediğim değerde sararlar mı?

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

mistek

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Icarus

Saranlar öyle "değerli" sarmaz. İstediğin nüveye şu kadar sipir sar dersin yapar..

mistek

Tamam oda olur. Varmı bildiğiniz firma?

Ramiz

http://www.tormaktrafo.com

mesaj birleştirme:: 19 Mart 2014, 18:33:47

Alıntı yapılan: Icarus - 19 Mart 2014, 18:22:43
Saranlar öyle "değerli" sarmaz. İstediğin nüveye şu kadar sipir sar dersin yapar..

Eğer özel bir trafo değilse, değer vererekte yapıyorlar. Atıyorum, 18v 60w toroid diyin, adet belirtin, yapıyorlar.
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

mistek

Teşekkürler cevaplar için. Yarın görüşeyim.

Buck converter için Toroid bobin sardıracağım.

@Ramiz Gerilimin bi önemi var mı ki?

Henry ve Akım değeri ile yapmıyorlar mı?

Icarus

Alıntı yapılan: Ramiz - 19 Mart 2014, 18:31:06
http://www.tormaktrafo.com

mesaj birleştirme:: 19 Mart 2014, 18:33:47

Eğer özel bir trafo değilse, değer vererekte yapıyorlar. Atıyorum, 18v 60w toroid diyin, adet belirtin, yapıyorlar.
Sizin dediğiniz şebeke (50Hz) için trafo. Mistek'in dediği özel dizayn

OG

Karaköy Abed Han zemin katta bir firma var adını hatırlayamadım.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

mistek

@OG hocam karaköy'deki iş hanları cumartesi günü açık oluyor mu? Ben istanbulda değilim belki hafta sonu gidebilirim.

OG

Bazısı açmıyor, çoğu öğlene kadar açık oluyor.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

zeka43

Yollar öncesi numune bir toroit turu trafo istemiştim ankara firmasi sanirim Eka trafoydu her turlu bobin sariyorlardi.
Bu sitede devrelerimizi nasil tanitabiliriz acaba.? Yardimci olacak arkadaşlara şimdiden tesekkurler

esensoy

Alıntı yapılan: OG - 19 Mart 2014, 19:33:37
Karaköy Abed Han zemin katta bir firma var adını hatırlayamadım.
Artek olsa gerek? Bolca nüve falan satıyorlar,
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

mistek

Alıntı yapılan: esensoy - 19 Mart 2014, 23:27:00
Artek olsa gerek? Bolca nüve falan satıyorlar,
Artek(feritnüve.com) ise oradan nüve satın aldım şimdi onları deniyorum. 4-5 çeşit ve 10-15 farklı boyutta nüve var elimde ama bazıları iyi bazıları kötü sonuç veriyor.