İndüksiyon Ocak

Başlatan zeka43, 24 Mart 2014, 03:23:47

zeka43

Hesaplamalarıma göre İndüksiyon ocak tüplü ocaktan daha ekonomik olacak ve tabi daha güvenli. Ama fiyatları çok pahalı deneyim olması açısından şimdilik tekli almayı düşünüyorum. Aynı görünümde seramik ısıtıcılı olanları var bunlar hariç sitenin birinde inceledim tanınmamış markalar var Toc me 139TL, Caso 331TL, Berghoff 359TL ve bilindik 4 gözlü 1300TL-2500TL arasında olanlar var
Su götüren Cihaz tanımlamaları var anladığım kadarıyla bazılarında bakıyorsun hem indüksiyon yazıyor hem de cam seramik ısıtıcı diyor. Benim bildiğim manyetik ısıtıcı temazsız karşıdaki metali ısıtıyor.
Bu konuda bilgisi olanlar konuyu açarsa doğru seçim yapabiliriz şimdiden teşekkürler.

mehmet

İndüksiyon ocak kullanmak için
tencere - tavaların da indüksiyon
için olanı olmak zorunda. Hepten
pahalı bir sistem bence...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

esensoy

Ceran ocaklara da indüksiyon denebiliyor,
4 lü İndüksiyonların fiyatları dediğiniz gibi 1300 ler seviyesinden başlıyor,

Üst camın altı buna benzer olmalı,
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

mustafacan

5-6 yıldır indiksüyon ocak kullanırız
elektrik tüketimi standart resistanslardan kat kat tasarrufludur.
ekonomiktir.
dezavantajı kap kacak seçmesidir.
tüplü ocakta 40 dakikada pişen yemek indüksiyonda 10-15 dakikada pişer lezzetide daha hoş olur.
ketılla su ısıtma yarışında açık ara fark atar.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

mistek

Alıntı yapılan: mustafacan - 24 Mart 2014, 10:26:40
5-6 yıldır indiksüyon ocak kullanırız
elektrik tüketimi standart resistanslardan kat kat tasarrufludur.
ekonomiktir.
dezavantajı kap kacak seçmesidir.
tüplü ocakta 40 dakikada pişen yemek indüksiyonda 10-15 dakikada pişer lezzetide daha hoş olur.
ketılla su ısıtma yarışında açık ara fark atar.

Doğalgaz'a oranla bu tür ocaklar ekonomik oluyor mu?

Normalde 15-20tl lik mutfak doğalgaz masrafımız oluyor. Böyle bir ocak kullandığımızda elektrik faturası nekadar değişiyor?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

zeka43

Hocam dogalgaziniz varsa ne mutlu size bizde boyle imkanlar ne büyük nimet bizim mutfak giderimiz tüp ile 50-60-70 tl degerlerinde

ipek

beni ocak yerli bilindik markalardan.ceran seramik Pid kontrol.
üç kişilik çekirdek bir aileyiz.çok şükür anormal bir tüketimimiz yok.
hanım tutturdu indüksiyon diye ,kap kaçak hikayesiyle şimdiye kadar oyaladık.
benim sorum şu olacak hem induksiyon hem seramik resiztans kombine bir şey varmıdır ?.
henüz üreticiye danışmadım.
ikinci sorum ise cam çaydanlık müptelasıyım kaynayan suyu görmezsem olmaz.
induksiyonda cam çaydanlık kullanabilirmiyim ?.

ayhani

Alıntı yapılan: ipek - 24 Mart 2014, 12:50:53

ikinci sorum ise cam çaydanlık müptelasıyım kaynayan suyu görmezsem olmaz.
induksiyonda cam çaydanlık kullanabilirmiyim ?.

Hocam kap kacak mevzuunu biliyorsanız indiksiyon ocağında manyetik olmayan kapların çalışmadığını tahmin edersiniz. Yani cam olmaz, çelik olması şart.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

learner

Cam demlik içerisine metal koyarsanız, o metal ısınır oda suyu ısıtır. Ama manzarayı mahvedeceği kesin :)

elektronik

Alıntı yapılan: learner - 24 Mart 2014, 17:49:27
Cam demlik içerisine metal koyarsanız, o metal ısınır oda suyu ısıtır. Ama manzarayı mahvedeceği kesin :)

aslında iyi fikir. hep su metalin içinde olacak değilya birazda metal suyun içinde olsun. temiz bir çelik levha iş görür.

zeka43

O hoh siz kullanıyormuşsunuz bile sayın ipek demekki memnunsunuz bizde bilindik birşey alalım bari, Sanırım ikisi bir arada var ama tam emin değilim.