PIC'den ARM'ye geçmek ne kadar zaman alır?

Başlatan musti463, 26 Mart 2014, 20:31:39

StDarg

Alıntı yapılan: z - 05 Nisan 2014, 14:17:08
Yanlis hatirlamiyorsam 2004..2007 forumdan bir arkadasla arada bir ozel mesajla yazisirdik. Bana ARM ciplerle ugras deyip dururdu. O zamanlar bambaska bir ciple calisiyordum. Zaten ARM dokumanlarina bakinca da gozum korkuyordu.

Bir tarafta tamamen hakim oldugun bir cip diger tarafta koca bir ocu.

Hatta Olimex den ARM V7 iki minikkart da aldim ama laf olsun diye bir iki ugrastan sonra kaldirip attim.

Taaki kullandigim cipten soguyup ARM CM3 cipler cikana kadar.

Su slogandan etkilendim. 8 Bit fiyatina 32 Bit islemci. Eski islemcimin 16 bit oldugunu dusununce evet dedim artik bu ciple ugrasacagim.

Hemen bir kit siparisi verdim. Kit elime ulastiktan  hemen sonra artik ARM da led yakip sondurmeye baslamistim bile.

Sonuc:

Geceyimmi gecmeyeyimmi ne kadar zamanda gecilir sorgulamayacaksin. Ugrasmak, gercekten ogrenmek istiyormusun?

Cevabin evet ise bir kart alacaksin hepsi bu.

Gercekten niyetliysen devami corap sokugu gibi gelir.

Evet bülent hocam haklısınız sadece başlamak.Ben başladım iyide gidiyor dediğim gibi bu işi ayrıntısıyla nasıl öğrenecem.Standart kütüphaneleri kullanarak mı yoksa direk register'larla uğraşarak mı daha öğretici olur?

muhittin_kaplan

önce reg. öğrenin, Z hocanınkiler yeterli. STD sonra daha iyi oluyor.

StDarg

z hocanın verdiklerinin çoğunu uyguladım STD ile kod yazarken araya serpiştiriyorum bazen register bazında işlemleri