Beaglebone White Monitor

Başlatan E_Kk, 17 Nisan 2014, 15:51:02

E_Kk

Beaglebone white a monitor baglayabiliyor muyuz?
"Meselâ: Hendese bir fendir. Onun hakikatı ve nokta-i müntehası, Cenab-ı Hakk'ın İsm-i Adl ve Mukaddir'ine yetişip, hendese âyinesinde o ismin hakîmane cilvelerini haşmetiyle müşahede etmektir."Sözler

Tagli

Normalde hayır. Ancak ayrıca cape alırsan bağlanabilir. Analog veya dijital çıkış için ayrı cape'leri var. Ancak fiyatları oldukça saçma, öyle ki o paraya zaten BeagleBone Black alınır.
Gökçe Tağlıoğlu

polleme

IP verdikten sonra IP üzerinden uzak masa bağlantısı yöntemiyle çözebilirsiniz.

E_Kk

@Tagli: Capeler dediginiz gibi çok pahalı.

@polleme: IP üzerinden nasıl oluyor biraz daha acarmisiniz?

"Meselâ: Hendese bir fendir. Onun hakikatı ve nokta-i müntehası, Cenab-ı Hakk'ın İsm-i Adl ve Mukaddir'ine yetişip, hendese âyinesinde o ismin hakîmane cilvelerini haşmetiyle müşahede etmektir."Sözler

polleme

Şuna benzer şekilde VNC ile bağlantı kurulabiliyor.

VNC/Remote Desktop on BeagleBoard

Kısacası cihaza IP adres verip VNC server kurduğunuzda network üzerinden IP adresi ile cihaza VNC client kullanarak erişebiliyorsunuz. Benzer daha çok doküman veya video bulabilirsiniz.

E_Kk

Beaglebone black bulabileceğim bir yer var mı? Yada 2. El satmak isteyen var mı?

Firzen

Hocam xvnc ile sistemi çözersin ben öyle denedim.
BBB ile evet microHDMI var HDMI bağlayacak bir LCD in varsa al.
Yoksa eğer gidip raspberryPi al onda RCA çıkış var en azından.
Kararsız...

E_Kk

Hocam hdmi ekran kullanmaya karar verdim. O yüzden BBB almayı düşünüyorum. Ama şu an heryerde stokta yok görünüyor. Nerden alabilirim bir fikri olan var mı? 2. El olsa da olur.

Firzen

Bende şimdi araştırdım satan yok galiba.
Kararsız...

E_Kk

Avnet de Farnell de falan da yok noldu bu BBB ye?