Bilgisaayar önerisi Mac mi PC mi

Başlatan mfurkan7, 27 Nisan 2014, 01:07:53

emrahmrcn

Benim yaradılışımda bir ayrıcalık varsa o da TÜRK olmamdır. M.K ATATÜRK

vitruvius

İki yıl önce kendime HP Pavilion (g6'ydı sanırım), ablama da Lenovo almıştım. Hp deli etti beni, son derece gürültülü ve elini üstüne koyamayacak sıcaklıklarda çalışmaya başladı. 7 ay önce falan Lenovo Z500 aldım, canavar. Ne bir ısınma, ne bir gürültü, ne de çalıştıramadığı bir program var. Bundan sonra Lenovo'dan şaşmam.

erkan614

1) işin mühendislik olduğundan seveseve windows kullanıcaksın mac felan unut onu u.a.ilişkiler veya güzel sanatlar da okuyanlar gibileri alır
2) ekran kartın kesinlikle paylaşımsız veya harici olacak
3) Rami yüksek tut
4) işlemci taştan olsun ama i7 olsun çok performan istemiyosan i5 de olur
5) zorunlu windows olcağından xp kuracak halinyok W8 ile gelicek ekranı dokunmatik olmasında fayda ver (yalnız acayip parmak izi oluyor)
6)marka olarak
a)sony (ben ekimde 2200 e aldım dokunmatik i5 14" lik ev için)
    sony önerim: hepsi ayrı bi güzel :D
b)dell (bende 2010 dan bei xeon işlemcili iş istasyonu var 2000$ dı o zaman ve hala deli gibi çalışıyor) yalnız dell ürün gamı çok geniş öyle en alt seri isimlerinden sakın alma
    dell önerim: http://www.is-istasyonu.com/DELL_M3800_A-WSM38-002E_Precision_is_istasyonu

edit unutmadan ssd olsun mutlak

Kabil ATICI

Bilgin ve tecrüben konusunda bir şey diyemem ama ön yargılı olmaya gerek yok.

Linux üzerinde (mühendislik üzerine) üretim yapan yerler olduğu gibi özellikle üretim takip sistemlerinde monitör sistem olarak kullanan yerlerde var. Kendimizi windows ile kısıtlarsak, tekel konumunda kaldığında biz zor durumda kalırız.

Unutmamak gerek ki birilerininde Mac'e program yazması gerekir.
ambar7

Ramiz

Erkan614 bey,

Arkadasa sunu sunu sunu al demissiniz ama  bazi yanlislariniz var. islemciler i3, i5 ve i7 diye sadece uc model degildir. Sadece i5 in 5-10 ayri modeli olmasi lazim. Yani arkadas size guvenir, i7 islemcili pc alir ama i7 nin en alt versiyonunu alir, sonra pc den verim alamaz. Bunlara dikkat etmemiz gerekli. Bizler akli calisan, muhendis kafali insanlariz. Markalara cok takilmamamiz gereklidir.
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

ayhani

Alıntı yapılan: Allegro - 27 Nisan 2014, 01:56:40
Bu aralar Hp ProBook veya EliteBook ları inceliyorum.
Diğer Hp lerle yakından uzaktan bir alakası yok deniyor.

Ultrabook lar güzel fakat I-O konnektörleri az olabiliyor.

Hocam bende HP Elite book 8560P var. Gerçekten laptopların mercedesi diyebilirim. Tam iş bilgisayarı HDMİ çıkışı yok ama seri portu var.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

erkan614

Alıntı yapılan: Ramiz - 30 Nisan 2014, 20:44:33
Erkan614 bey,

Arkadasa sunu sunu sunu al demissiniz ama  bazi yanlislariniz var. islemciler i3, i5 ve i7 diye sadece uc model değildir. Sadece i5 in 5-10 ayri modeli olmasi lazim. Yani arkadas size guvenir, i7 islemcili pc alir ama i7 nin en alt versiyonunu alir, sonra pc den verim alamaz. Bunlara dikkat etmemiz gerekli. Bizler akli calisan, muhendis kafali insanlariz. Markalara cok takilmamamiz gereklidir.

Haklısınız

mcn

HP Probook serisinden alma, şirkette ondan verdiller herkese hiç bitane memnun olan görmedim.

DELL laptop umu 7 senedir kullanıyorum hiçbir problem yaşamadım sadece artık biraz yavaş kaldı doğal olarak.

gerisini bilmem.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

mfurkan7