CM3 islemcilerde interrupt vektor tablosunun adresini degistirmek

Başlatan z, 27 Nisan 2014, 01:38:07

z

Islemcimin dokumanina gozattim ama goremedim yada gozden kacirdim.

CM3 islemcilerde interrupt vectorlerini barindiran tablonun adresini daha sonra degistirebiliyormuyuz?

Vektor tablosunu reset islemi ardindan ramda olusturmak istiyorum.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Erol YILMAZ

Vector Table Offset Register The VTOR indicates the offset of the vector table base address from memory address 0x00000000
http://infocenter.arm.com/help/index.jsp?topic=/com.arm.doc.dui0552a/Ciheijba.html

OLabiliyor, Bootloader fln yapıyorlar bunla.

yamak

Alıntı yapılan: z - 27 Nisan 2014, 01:38:07
Islemcimin dokumanina gozattim ama goremedim yada gozden kacirdim.

CM3 islemcilerde interrupt vectorlerini barindiran tablonun adresini daha sonra degistirebiliyormuyuz?

Vektor tablosunu reset islemi ardindan ramda olusturmak istiyorum.
Hocam merağımdan soruyorum;
Böyle bir şeye ne amaçla ihtiyaç duyuyorsunuz?

muhittin_kaplan

z

Reset ardindan cok yalin bir kod calisacak. Bu kodlar islemcinin silinemez bolgesinde yer alacak.
Gorevi ise; SD karttan asil uygulama programini okuyup cipe yazmak ve ardindan bu programi calistirmak. (PC'nin diskten program okuyup calistirmasi gibi)
Flash romdaki vektor alani yalin kodumla birlikte silinemez bolgede olacak.

Uygulama programi hersey olabilir. Her farkli program farkli interruptlari kullanabilir. Daha isin basinda hangi interrupt programi kullanilacak programin adresi ne olacak bilemem.
Bu isi yazilimla yapabilirim fakat bu durumda interrupt rutinine sicrama surem artar.

Vektor adresinin bulundugu tablonun tasinma ozelligi oldugu takdirde (varmis) uygulama programinin kullanacagi interruptlarin adresini, ramda tanimlamis oldugum vektor tablosuna diledigim gibi yazip bozabilirim.

mesaj birleştirme:: 27 Nisan 2014, 02:46:59

Sozkonusu vector tablosunu tasiyan register, islemcinin dokumaninda degil de NVIC dokumaninda yer aliyormus.

http://www.st.com/st-web-ui/static/active/en/resource/technical/document/programming_manual/CD00228163.pdf
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com