Internet sayfasinin acilisindaki bu sorunun sebebi nedir?

Başlatan z, 28 Nisan 2014, 01:56:40

z

Bazen adres alanina, ziyaret etmek istedigim web sitesinin adini yazip enterledigimde sayfa cok yavas aciliyor yada yarida takiliyor.

Hemen ikinci bir tab yada pencere acip adres alanina gene ayni web adresini yazdigimda sayfa hemen karsimda beliriyor. Ilk actigim pencereye yada taba dondugumde hala sayfayi acmakla ugrastigini goruyorum.

Bu olayin mantigi nedir?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

एक होना

wifi ile bağlanıyorsanız ilk seferde bağlantıyı sağlamıyor olabilir.

web browser in sakladığı dosyaları silmek gerekebilir.

kullandığınız web browser haricinde bir başka browser denemenizde fayda var.

girmek istediğiniz web sayfasının sağlayıcısında sıkıntı olabilir.
( arada bir picproje.org sıkıntı yapıyor bir kaç denemede açılıyor )

Kabil ATICI

Bu sorun galiba insanların internete yoğun olarak girdiği saatlerde saatlerde yaşanıyor. Sonuçta sunucular gelen istekleri karşılamaya çalışıyor, gelen sayısı fazla olunca beklemeye alıyor, bu kısmından emin değilsemde galiba gelen istekler için belli bir bekleme süresi atanmış bu süre aşılınca tümden askıya alınıyor. (unutuluyor.) Çünkü bu olay günün belirli saatlerinde özellikle insanların okul ve iş çıkış saatlerinde daha yoğun yaşandığını gördüm.

ambar7

elektromagma

Başka bir tarayıcı ile girdiğinizde de aynı sorun oluyormu ?
Anadolu MakerSpace http://www.anadolums.com/

polleme

Özellikle binlerce kullanıcıya hizmet veren web siteleri tek bir sunucu üzerinde olmaz, birden fazla, hatta Google gibi firmalarda yüzlerce olabilir. Web browser ile bağlantı kurulmaya çalışılınca web sitesi içinde yük dengeleyici, bu erişim istediğini o anda müsait sunuculardan birine yönlendirir, ama her seferinde aynı sunucu olmaz, yükler dinamik olarak sürekli değiştiğinden her seferinde farklı bir sunucuya bağlantı gidebilir. İlk bağlantı kurulurken yükü fazla veya problemli bir sunucu ile karşılaşınca donma veya yavaşlama olabilir, bir sonraki bağlantı isteği farklı sunucuya yönlendirilince durum değişebilir.

erpay

Bu sorun bazen benim de başıma geliyor problemin kaynağı konusunda arkaşlarla aynı fikirdeyim yoğunluk olunca sunucu bizim isteğimizi görmezden geliyor.

MC_Skywalker

site ziyaretcileriniş takip emek için arka planda çalışan bir yazılım olabilir. Sonzamanlar da bu istatistikleri reklam şirketleri çok sık tutuyor.  bu bootlar sitemi yavaşlatığı için websitesi sizin çağrılarınıza geç yanıt veriyor.

Kullandığınız tarayıyıcıya bilginiz dışında bir eklenti yapışmış olabilir. son zamanlarda butür vakkalara çok ratladım. hatta birini temizleyemedim. komple temiz kurulum yapmak zorunda kaldım. kurulan eklenti kendini kritik sistem işlemi olarak kaydetmiş windowsta silmememe engel oluyordu.

öncelikle kullandığınız tarayıcını kısa yolunu kontrol edin orda   "C:\Program Files\tarayıcı\tarayıcı.exe" "bilmemne.dll,asp,htm,html,php,cgi" gibi ise sıkıntı vardır.
tarayıcıyı kendi exesini çift tıklayın aynı sorun devam ediyormu.  "Yandex" kullanıyorsanız yaşadığınız sıkıntılar gayet normal, zira olmadık eklentileri kurup sistemi darboğaza sokuyor.

Kabil ATICI

Google Chrome, tüm eklentiler kapalı.  Çerez yönetimi ; sayfa kapatılınca çerezler silinir şeklinde.. Belirtiğim gibi bu olay belirli saatlerde meydana geliyor, her zaman değil.  Diğer tarayıcıları konusunda İnternet Explorer alternatif, onu kullanmam daha sıkıntılı. Fox, veya Apple tarayıcılarını bilgisayarıma yüklemek istemiyorum. Her birinin kendine göre sıkıntıları var...

Ek:
Sistem : XP.
Bu durumları ilk defa yaşamadığımı, daha öncede yaşadığım belirtmeliyim. İnternet Explorer ve Safari tarayıcılarında da. Wifi veya ethernet .
ambar7

pisayisi

Eternet ya da wifi kartınızın sürücüsünü güncellemeyi deneyin. Benzer sorun realtekin windows7 de kendi yüklediği ilk sürücü de oluşuyordu. Realtek sitesinden son sürücüyü yükleyince sitelerdeki açılmama stop durumu çözümlendi...
Murat

MC_Skywalker

Sorunun ağbağdaştırıcı kartınızdan olduğunu düşünüyorsanız, Realtek chipli bir katta yaşadığım sorunu aktarayım.  Zyxtel marka PCI WiFi karı kullanıyordum.  Youtube vb. yoğun trafik olan yerlerde sürekli takılmalar oluyordu;

Windows 7 Entp Eng kartı kendi tanıyıp kurmuştu. Chip üreticisinin sitesinden son yayınlanan sürücüleri kurudum sorun düzelmedi. Windows 7 aşılı bir sürümdü onuda aşısız olan ile değiştim sorun düzelmedi. kablo ayarlayıp denedim hiç takılma olamadan bağlandığı görüdüm.