5x8 formatında ascii'ler

Başlatan SpeedyX, 21 Mart 2005, 17:39:46

SpeedyX

merhabalar.
5x8 formatında tüm ascii karaketlerin kodlarına ihtiyacım var.
bana fikir yada kaynak verebilirmisiniz?

birkaç örnek :
; Örnek : A       ; Örnek : b       ; Örnek : p
;  0 0 1 0 0      ;  1 0 0 0 0      ;  0 0 0 0 0
;  0 1 0 1 0      ;  1 0 0 0 0      ;  0 0 0 0 0
;  1 0 0 0 1      ;  1 0 0 0 0      ;  1 1 1 1 0
;  1 0 0 0 1      ;  1 1 1 1 0      ;  1 0 0 0 1
;  1 1 1 1 1      ;  1 0 0 0 1      ;  1 1 1 1 0
;  1 0 0 0 1      ;  1 0 0 0 1      ;  1 0 0 0 0
;  1 0 0 0 1      ;  1 1 1 1 0      ;  1 0 0 0 0
;  0 0 0 0 0      ;  0 0 0 0 0      ;  1 0 0 0 0

bu şekilde tüm asciilerin dükümünü çıkarabilecek bir program yada kaynak varmı?
bana sütunlar dizisi şeklinde lazım olacak. yani bir karakter için 5 adet 8bitlik değer.
Bunları bir pic programında kullanacağım.
Saygılar.

tevfik_kadi

Teşekkürler arkadaşım çok işime yarıyacak

SpeedyX

Alıntı yapılan: "ahmetu"http://www.8052.com/users/bahrio/FontGen17.zip

asıl ben teşekkür ederim. adama bak yaw, soruyu ben sormuşum ama benden önce teşekkür ediyor.  :lol:

ahmetu hocam. sanırım tam aradığım şey. c kodu oluşturuyor direkt olarak.
gerçekten teşekkür ederim.
(böyle başka yararlı şeylerde varsa yollayın lütfen, biz bazen çok ilkel koşullarda çalışabiliyoruz yokluk yüzünden ;) )

DumrulBey

Alıntı yapılan: "SpeedyX"asıl ben teşekkür ederim. adama bak yaw, soruyu ben sormuşum ama benden önce teşekkür ediyor.  :lol:
...
(böyle başka yararlı şeylerde varsa yollayın lütfen, biz bazen çok ilkel koşullarda çalışabiliyoruz yokluk yüzünden ;) )
İlahi Eray...:)

Dostum sende elini çabuk tutsaydın. Şaka bir yana bu tür şeyler forum içerisinde değilde ayrı bir bölümde toparlamak daha yararlı olur diye düşünüyorum. Çünkü buraya değerli altın bir iğne atsanız bulamazsınız! Mesela yöneticilerin desteği ve aşağıdaki açıklamalar ile beraber bunu ekledik. Siz de buna benzer araçlar ekleyebilirsiniz:

:arrow: https://www.picproje.org/main/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=1

Font Generator 1.7
Tanım: C dili için font oluşturma bu program, bilgisayarda yüklü olan font veya BMP dosyalardan oluşturması zor olan yapısal veriyi hazır bir şekilde verir. İşlem sonunda dosyanın çalıştırıldığı bölgede kaynak dosyalar oluşur. Üstelik bu güzel programın yazarı bir TÜRK!
Sürüm: 1.7
Boyutu: 260.55 Kb

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

SpeedyX

evet, hadi bakalım herkes birşeyler eklesin, size göre çok basit ve işlevsiz olan bir araç, başkasına zaman kazandırabilir.

mcan

yaw font gen gitmiş trial gelmiş ;) ,bunun sizde ki versiyonunu hemen paylas.com a atabilirmisiniz

infomaster

Merhaba,

Aşağıdaki linke upload ettim. Kolay gelsin

Fontgen v1.7
PAYLAŞILMAYAN BİLGİNİN DEĞERİ YOKTUR.