Uzayda bezi islatmak

Başlatan z, 05 Mayıs 2014, 01:36:24

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Mr_YAMYAM

Yüzey gerilim katsayısı denilen bir şey vardı :)
Tüm sıvıları, metal veya ametal cisimleri ilgilendiren bu konu incelenirse, uzaydaki ıslak bir bezin sıkılamaması olayını anlatabilirdi.
Bahsi geçen deney su yerine CİVA ile yapılsaydı ne olurdu acaba ;D :P

muratdu

Haydaaaa, etrafa su damlacıkları dağılıyor, bu su damlaları elektronik cihazlara zarar vermiyor mu?

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 05 Mayıs 2014, 01:45:23
Yüzey gerilim katsayısı denilen bir şey vardı :)
Tüm sıvıları, metal veya ametal cisimleri ilgilendiren bu konu incelenirse, uzaydaki ıslak bir bezin sıkılamaması olayını anlatabilirdi.
Bahsi geçen deney su yerine CİVA ile yapılsaydı ne olurdu acaba ;D :P

yüzey gerilimi

learner

Bu uzay aracının içini daha derli toplu yapamazlar mı? Heryer kablo :D Onların nasa labaratuarı benim masa labaratuarıma  benziyor  ;D

z

Alıntı yapılan: muratdu - 05 Mayıs 2014, 10:54:22
Haydaaaa, etrafa su damlacıkları dağılıyor, bu su damlaları elektronik cihazlara zarar vermiyor mu?

Dunyada duvardaki saatin ustune ozellikle su dokmezsen islanmaz. Ama uzay aracinda durum boyle degil.

Bu nedenle tum elektronik cihazlar muhtemelen suya dayanikli uretiliyordur.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Kabil ATICI

Uzaydaki cihazların suya yalıtımlı olması gerekir, çünkü uzay istasyonu her ne kadar ısı yalıtımı var ise de soğuk tarafın sıcaklığı düşebiliyor, bu da özellikle insan yaşamı için gereken havadaki nemin yoğunlaşmasına sebep oluyor. Her zaman için cihazların üzerine gidebilir.

Daha önceki yıllarda uzaya gönderilen istasyonlarda bu nemden dolayı duvarlarda paslanmalar oluyordu.
ambar7