CCS hex kodunun sadece proteusta çalışmasını istiyorum devrede çalışmasın?

Başlatan abstruse, 12 Mayıs 2014, 08:11:07

abstruse

Herkese kolay gelsin,
Ticari bir programın teşhir için sadece proteus simülasyonunda çalışmasını istiyorum acaba nasıl başarırım fikri olan var mı?
Yani fiziksel olarak devre kurulduğunda çalışmasın.
Eeproma sayı atayıp sadece 10 kez çalışma vs. olmaz çünkü tam çalışma şeklinin görülmesini istiyorum.
Teşekkürler şimdiden iyi çalışmalar.

t2

Benzer ihtiyaç için simülasyon videosunu çekmiştim.
Müşteri vidyoyu izledi. instantdemo programı kullanıldı

abstruse

Alıntı yapılan: t2 - 12 Mayıs 2014, 08:35:33
Benzer ihtiyaç için simülasyon videosunu çekmiştim.
Müşteri vidyoyu izledi. instantdemo programı kullanıldı
cevabınız için teşekkürler lakin .hex vermem lazım hocam :( bu yöntemi genelde bende yapıyorumda :/

Kabil ATICI

Bu konuda kullandığın bileşenleri bilmediğimiz için ancak sen yapabilirsin,
- sayısal bölümdeki dirençleri örneğin hepsini 10 Ohm yapabilirsin, dijital olarak tanımlandıkların için devre çalışır,
-veri yolu üzerine bile 10K koyabilirsin (dijital olarak tanımlı), LCD varsa normalde çalışmasını engel olupta isis'in göz ardı ettiği konuları kullanabilirsin, (başlama durumu gibi)
-saat entereleri örneğin DS1302 veya DS1307 gibi başlangıç atamalarını yaptırmayabilirsin, kullandığın işlemcinin bazı sigota ayarlarını gözardı edebilirsin, ama bazıları kesin gerekir.
-orjinalde sistemin 4 MHz'de çalışıyorsa, İsis'de 1 MHZ'de çalıştırabilirsin,
-işlemci için kristalli çalışacak şekilde ayarlarsın isis'de kullanmazsın.
- isis üzerinde farklı bir sigorta değeri kullanırsın, zaten besleme bacaklarını biliyorsun onları bağlamasan bile çalışır.
ambar7

t2

Watchdog periyodu ISISte  farklı seçilir. gerçek devrede sürekli resetlenirken simülasyonda sorun çıkmaz.

ISISte  kristal küsürtalı ayarlanır. Gerçekte öyle kristal bulunamayacağı için, gerçek devrede sorunlu çalışır.

sadogan

abstruse

Alıntı yapılan: t2 - 12 Mayıs 2014, 09:15:45
Watchdog periyodu ISISte  farklı seçilir. gerçek devrede sürekli resetlenirken simülasyonda sorun çıkmaz.

ISISte  kristal küsürtalı ayarlanır. Gerçekte öyle kristal bulunamayacağı için, gerçek devrede sorunlu çalışır.
Oncelikle bunu deneyecgim.
Becremesem diger arkdaslarin dediklrine yogunlasirim lakin id si olan elemanlar yok devrede bi lcd va hepi topu bi keypad

ipek

derleyicin üretebiliyormu bilmiyorum,bazı derleyicilerin ürettikleri dosyalar hex formatında olmasalar dahi isis simüle edebiliyor,fakat bu dosyayı programlayıcı ile pic'e atamıyorsunuz.dosya adını hatırlayamadım,bir bilen çıkacaktır.

justice_for_all

Alıntı yapılan: ipek - 12 Mayıs 2014, 12:40:30
derleyicin üretebiliyormu bilmiyorum,bazı derleyicilerin ürettikleri dosyalar hex formatında olmasalar dahi isis simüle edebiliyor,fakat bu dosyayı programlayıcı ile pic'e atamıyorsunuz.dosya adını hatırlayamadım,bir bilen çıkacaktır.

*.cof
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

abstruse

Alıntı yapılan: ipek - 12 Mayıs 2014, 12:40:30

evet 

"program.cof"

bu aklıma geldi bu ".cof" dosyasından ".hex" yada esas programa ulaşılma şansı varmı sizce ?

mesaj birleştirme:: 12 Mayıs 2014, 16:27:13

Bakın .cof ile no oluyo  :P

adım adım hata ayıklama ve kod dökümanı.

t2

frederic

Proteusta 10-15 dakika çalışıp ardından uyku moduna geçen veya sonsuz dögüde hiç bir iş yapmayan bir hexi kodu verebilirsiniz bence müşteriye, hex çalışsa bile bu haliyle bir işe yaramaz sahada çünkü.

abstruse

Alıntı yapılan: t2 - 12 Mayıs 2014, 20:48:39
cof Kaynak koddan bile açık galiba.
kesinlikle :)

mesaj birleştirme:: 12 Mayıs 2014, 22:35:03

Alıntı yapılan: frederic - 12 Mayıs 2014, 21:33:58
Proteusta 10-15 dakika çalışıp ardından uyku moduna geçen veya sonsuz dögüde hiç bir iş yapmayan bir hexi kodu verebilirsiniz bence müşteriye, hex çalışsa bile bu haliyle bir işe yaramaz sahada çünkü.

galiba eeproma bir değer yükleyip bunu sonlandırmaktan başka şansım kalmadı :(
herkes proteusta çalışan devrem normalde çalışmıyor der ben de tam tersi isteyince olmuyor işte..
Aklına gelen olursa hala umudum var.  :-\

sezgin05

Hocam pice her enerji verdiğinde dahili eepromdaki bir sayıcıyı artır.Örneğin bu sayıcı 20 olduğunda program direkt END yapsın.Böylece pice yüklendiğinde en fazla 20 defa çalışır.Denenmiştir :)

Recep METE

Alıntı yapılan: sezgin05 - 13 Mayıs 2014, 22:44:48
Hocam pice her enerji verdiğinde dahili eepromdaki bir sayıcıyı artır.Örneğin bu sayıcı 20 olduğunda program direkt END yapsın.Böylece pice yüklendiğinde en fazla 20 defa çalışır.Denenmiştir :)

Hocam bu dediğiniz olay çok mantıklı ve kullanışlıya benziyor.Bu olay bizimde çok işimize yarayacak.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d