Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Windows 8-8.1

Başlatan mistek, 16 Mayıs 2014, 19:47:57

mistek

Windows 8 kullanıyorum.

Dün akşam yeni bir güncelleştirme yüklendi ve yeniden başlatmamı istedi. İstediğini yaptım.

Bilgisayar kapandı açıldı, açıldı ancak eskisi gibi çalışmıyor. Programlar açılmıyor veya çok geç açılıyor uygulama yüklenmiyor takılıyor google chrome bir tıkta açılırdı şimdi 1-2 dakika sonra açılıyor.

Nvidia sürücüsünü yüklemeye çalışıyorum normalde 1 dakika sürerdi şimdi takıldı yükleniyor gibi gözüküyor tık yok. 10 dakikadır bekliyorum.

Herşey güncelleştirmeden sonra oldu hiç program yüklemedim.

Acaba windows 8.1 e geçmem için bir tuzakmıydı diye düşünüyorum.

Kullanan var mı ? Birkaç yerde sürücü problemi yaşayanlar olduğunu okudum sizde de böyle bişey oldu mu? Güncelleştirdikten sonra eski dosyalarım silinecek mi? Format atmış gibi olursa ona göre önlem almak istiyorum.

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

xoom

windows 8.1   kesinlikle windows 8 den daha hızlı.. bilgisayar özellikleriniz iyi ise 8.1 e en kısa sürede gecmenizi öneririm. ve 8'den 8.1'e geçmek dosyalarınızı silmez. Sadece upgrade işlemi gerçekleşir.

mistek

Hocam marketten direk olarak güncelleştir diyorum bilgisayarı bıraktığım gibi alıyor muyum? (Masaüstü arkaplan resmine kadar)
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

xoom

Evet hocam  hiçbir değişiklik olmayacak.   Yinede size güven vermesi için bir link paylaşıyorum..
http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/update-from-windows-8-tutorial

mistek

Tamam hocam indiriyorum şuan. Driver sorunu yaşadınız mı?

xoom

Hayır yaşamadım. 8 de kullandığınız tüm driverlar 8.1 de çalışacaktır.

erpay

Arkadaşlar 8.1 in en önemli avantajı nedir bir öncekine göre, ben de geçip geçmemekte  kararsız kaldım.

canbulut

8'den 8.1'e geçmek ücretsizmi?

vitruvius

mistek

Win 8.1 güncellemesi yaptım. Beynimden vurulmuşa döndüm. Windows uygulamaları önceden başlat çubuğunda gözükmüyordu sadece sol tarafa fareyi götürünce açılıyordu. 8.1 de açtığım uygulama başlat çubuğunda görünüyor hiç iyi olmamış bunun bir ayarı var mıdır?

mesaj birleştirme:: 16 Mayıs 2014, 23:45:30

Çözümünü buldum. Kolaymış :)

Başlat çubuğuna Sağ tıklayıp Özellikler -> Açılan pencerede Windows Mağazası uygulamalarını başlat çubuğunda gösterin yanındaki tiki kaldırıp tamam diyoruz.

erpay

@mistek performans yönünden nasıl buldun ?