Printerlerden baski alamiyorum.

Başlatan z, 17 Mayıs 2014, 13:56:48

z

XP makineme bagli yazicidan baski alamadim. Isletim sistemi dokumani kuyruga atiyor ve hic hata mesaji vermiyor ancak yazici kimildamiyordu.

Baski islemini makineye bagli baska bir model marka yaziciya yonlendirdigimde ondan da baski alamadigimi ancak sistemin hic hata mesaji da vermedigini gordum.

Sorun ne olabilir?

Yazicilari baska makineye taktigimda sorunsuz calisiyorlar.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Melih1802

"z" hocam yazıcınız hangi marka model.

Kabil ATICI

Yazıcı listenizde aynı adı taşıyan başkaları varsa onlardan birine göndermiş olabilirsiniz. Bilgisayar bu konuda başka usb portuna takılırsa yeni yazıcı simgesi oluşturmak gibi bir yola gidebiliyor. Yada aynı marka fakat farklı seri numaralı yazıcılara da bu şekilde yeni bir yazıcı simgesi oluşturabiliyor.

Yazıcınızı beklemeye almış olabilirsiniz.(bilgisayardan)

En basitinden bir sınama sayfası alın, sorunun programdan olup olmadığını görürsünüz.
Yazıcılar ve Fakslar sayfasından aynı isimli başka yazıcı simgesi olup olmadığına bakın, varsa onu silin.

Yazıcıyı taktığınız zaman yazıcı simgesinin çevrimiçi olup olmadığını kontrol edin.

Son çare yazıcı sürücüsünü yeniden yüklemek oluyor.
ambar7

z

Her iki yaziciyi da adigecen PCde surekli kullaniyordum. Ne olduysa dun sorun oldu. Word, paint gibi farkli programlardan cikti almayi denedim.

Yazicilardan birisi HP2050 laser, digeri Epson D88 inkjet.

Sanki isletim sisteminin print islemi ile ilgilenen birimi kafayi yemis.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Melih1802

Hocam önerim. Tüm yazıcıları ve sürücülerini kaldırıp yeniden kurun. Kaldırdıktan re start yapmayı ihmal etmeyin.