Delphi 7 - Derlemede karşılaştığım durum

Başlatan z, 21 Mayıs 2014, 13:39:42

z

Delphi 6 da yazdığım programı Delphi 7 de derlemek için build all projects dedim.

2 dakika boyunca 120 bin satırlık kod derlemesi yaptı 8000'e yakın warning ardından kodlarım çalıştı.

Toplam 300 satır olan kodlarım Delphi 6 da saniyeler içinde derleniyordu.

Delphi 7 daha önce adlarını bile duymadığım pas dosyalarını derliyor.

Mesela;

winspool.pas
printer.pas
shellAPI.pas
UrlMon.pas
Shlobj.pas
vs vs vs....

Sorun nedir? Bu pas dosyalar da nerden çıktı? Neden bunlar derleniyor?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mur@t

bunlar uses da tanımladığınız (veya bir komponent eklediğinizde otomatik tanımlanan) dosyalar.
Normalde delphi6'da da bu dosyalar ekleniyordur ama burada dcu dosyalarını bulamamışsa yeniden derliyor olabilir.
warning mesajlarını kapatabilirsiniz. (tools/Environment ops. içindeydi sanırım)
bunları bir sefere mahsus yapıyor olması lazım, her derlemede aynı işlemi yapıyor mu?

trinity

Delphi7 nin hala kullanılması beni şaşırttı sonuçta çok eski bir platform, yoksa delphi 2007 den mi bahsediyorsunuz

Kabil ATICI

Ben hala Delphi7 kullananlardanım. Bordland şirket geçişi esnasında ücretsiz register hakkı tanımıştı. O yüzden hala Delphi7 kullanıyorum. Benim işimi görüyor.
ambar7

trinity

Delphiden böyle yıllarca kopamamanızın sebebi nedir? Alışkanlık mı yoksa duygusal bağ mı?

Kabil ATICI

ambar7

t2

Kopamama diye bir şey yok. daha fazlası gerekmediği  için ben de genelde Delphi 7 kullanıyorum. ama visual studio 2012 ve vb6 da  kurulu.  hangisi gerekirse o kullanılacak. Bazı hazır c# projeleri modifiye etmek için isual studio kullanıyorum.

Geçenlerde bilgisayara usbden bağlanacak  bir cihaz yaptım. 1 ay kadar sürdü. adam vb6 ile  kullanacakmış. sipariş esnasında belirtti. bana vb6 kullanması komik geldi ama ses etmedim. vb6 demoyu hazırladım verdim.