LCD ve elektronik devre ve düğmelerin muhafaza içerisine yerleşimi.

Başlatan mechanicalengine, 22 Mayıs 2014, 22:10:52

mechanicalengine

Farzedelim bir proje yaptınız ve elektronik devrenize bağlı LCD'nizin devredeki düğmelerin güzel görüneceği bir kap veya kasa arayışı içerisine girdiniz.

Piyasada içerisine elektronik devreyi,LCD'yi ve düğmeleri konumlandırabileceğiniz hazır ekipman bulmak mümkün olabilir mi?

aydınD

bende şifreli kapı uygulaması için uygun bir kutu arıyorum
nereden temin edebilirim acaba

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: aydınD - 22 Mayıs 2014, 22:38:50
bende şifreli kapı uygulaması için uygun bir kutu arıyorum
nereden temin edebilirim acaba

tavsiyem tuş takımı olarak membran tuş takışımı kullanmanız onun haricinde zaten başka yollar izlemeniz çok uzun iş olur.

aydınD

tuş takımı ve lcd ekran olacak uygulamada
bunları yerleştireceğim kutuyu nasıl temin edeceğimi bilmiyorum
bir de kamera ve hoparlörde eklemeyi düşünüyorum

Recep METE

Evet bende aynı sorundan muzdaribim.Şifreli kapı için kutu arıyorum.Lcd göstergeli olacak.Bu konuda daha önce çalışması olan arkadaşlar yardımcı olursa ve yaptığı çalışmanın bir örneğinin fotosunu koyarsa çok iyi olacak.Teşekkürler.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

aydınD

böyle bir çalışma var ama ben biraz daha profesyonel bir çalışma yapmak istiyorum

mesaj birleştirme:: 23 Mayıs 2014, 13:39:36

Alıntı yapılan: semfero - 23 Mayıs 2014, 12:29:02
Evet bende aynı sorundan muzdaribim.Şifreli kapı için kutu arıyorum.Lcd göstergeli olacak.Bu konuda daha önce çalışması olan arkadaşlar yardımcı olursa ve yaptığı çalışmanın bir örneğinin fotosunu koyarsa çok iyi olacak.Teşekkürler.
siz bu devre çalışmasını yaptınız mı