Genel amaaçlı şarz cihazı

Başlatan tazmana, 30 Mart 2005, 09:48:47

tazmana

dün elektronikçide ATABA 1414 model numaralı bir şarz cihazı gördüm
1.2volttan 20 v civarına kadar ve 4A'e kadar gerilim ve akım ayarlı şarj cihazı gördüm. ben 6v luk ışıldak akülerini kalem pil ve 9 vluk şarjlı pilleri şarj etmek için bu cihazı almayı düşünüyorum. bu cihazı bilen var mı? yada başka bir tavsiyesi olan var mı? fiyatı 40milyondu normal mi bilmiyorum.istanbulda ne kadardır acaba.. yardımlar için  teşekkürler

benmrtild

kutuya konmuş her ürün pahalıdır :D

tazmana

peki böyle bir cihazı ben kendim yapabilir miyim?

Ersin

yahoo grubunda olmasi lazim adi power.zip idi .16f876 ile yapilmis besleme kaynagi.Bir incele  :D

otm

merhaba.
Bahsettiğin cihazı biliyorum.işine yaramı bilmem ama akıllı bir cihaz değil.değerlerini sen hesaplayıp zamana göre şarj yapacaksın bitincede kendin şarjdan alacaksın.ısı koruma ve otomatik şarj kesme özelliği yok.Tam olarak neyi şarj etmek istediğini söylersen elimde son derece profesyonel cihaz devreleri var email adresine gönderirim.tabi yapmak istersen...kolay gelsin

Erol YILMAZ

Sarj cihazlarını bekliyoruz...

otm

merhaba
denenmiş çalışan devreler bölümüne kendi kullandığım devreyi koydum.oradan indirip inceleyebilirsiniz.başka devrelerde var ama çalıştıklarından emin olduktan sonra yine aynı başlık altına koyarım.birtane yuasanın şarj cihazı var devre şemasını çıkarmaya çalışıyorum sanırım o bu işi kökten halleder.