ARM Programlama Türkçe E-Kitap

Başlatan ArifAhmet, 31 Mayıs 2014, 00:29:37

ArifAhmet

Merhaba, bir süre önce Eren BAŞTÜRK'ün çevirdiği ve benim öğrendikçe blogumda yayınlamaya başladığım ARM programlama eğitimlerini. Mcu-Turkey platformunda tek bir kaynak haline getirip bir e-kitap hazırladım. Kitap C, Assembler ve ARM Cortex-M serisi işlemciler hakkında çok güzel bir kaynak. Yaklaşık 200 sayfa ve hala yazılmaya devam ediyor.

http://www.mcu-turkey.com/arm-programlama-egitimleri-e-kitap/
Yaşasın Open Source!

Tesla.25

ARM işlemcileri hep merak ediyorum ama nerden başlayacağımı bilmiyorum. Umarım iyi bir çıkış noktası olur.
Teşekkür ederim.

ArifAhmet

Alıntı yapılan: Tesla.25 - 31 Mayıs 2014, 00:34:55
ARM işlemcileri hep merak ediyorum ama nerden başlayacağımı bilmiyorum. Umarım iyi bir çıkış noktası olur.
Teşekkür ederim.
Emin olabilirsiniz. Bu kitap hiçbirşey bilmediğinizi varsayarak anlatır. Karmaşık teknik terimler yoktur, varsa da uzunca açıklanmıştır. Bu kitap sadece ARM konusunda değil, C ve Assembler programlama konusunda büyük bir kaynaktır.
Yaşasın Open Source!

Gökhan BEKEN

Bence bu tür kitaplarda C dilini tekrar tekrar öğretmeye gerek yok. C bilenler ve sayısal elektronik bilenler için; kitap, okunması zor bir hal alıyor.
Başka bir MCU için kitap yazacaksınız diyelim, o kitapta da mı tekrar aynı şeyleri anlatacaksınız?

Bir konuyu daha belirtmek istiyorum, kitabın adı "ARM programlama" ama, içeriği "MSP430 MCU ailesine program yazmak". Bu kitaptan öğrenilen bilgiler ile oturup başka bir ARM MCU'ya program yazamazsınız ki.

Bunlar sadece yapıcı eleştirilerim.
Emeğiniz için teşekkür ederim, MSP öğrenecekler için güzel bir kitap olmuş.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

ArifAhmet

Alıntı yapılan: meftun - 31 Mayıs 2014, 15:38:08
Bence bu tür kitaplarda C dilini tekrar tekrar öğretmeye gerek yok. C bilenler ve sayısal elektronik bilenler için; kitap, okunması zor bir hal alıyor.
Başka bir MCU için kitap yazacaksınız diyelim, o kitapta da mı tekrar aynı şeyleri anlatacaksınız?

Bir konuyu daha belirtmek istiyorum, kitabın adı "ARM programlama" ama, içeriği "MSP430 MCU ailesine program yazmak". Bu kitaptan öğrenilen bilgiler ile oturup başka bir ARM MCU'ya program yazamazsınız ki.

Bunlar sadece yapıcı eleştirilerim.
Emeğiniz için teşekkür ederim, MSP öğrenecekler için güzel bir kitap olmuş.
Öncelikle teşekkür ederim. Fakat kitap bu işe yeni başlayanlar için yazıldı, bu yüzden herşey sıfırdan anlatılıyor. Üstelik temel C bilenler için de güzel bilgiler var içerde. Ayrıca sanıyorum yanlış görmüşsünüz kitap ARM Cortex-M4 tabanlı bir kit olan Stellaris Launchpad'i programlamayı anlatmış. MSP430'dan hiç bahsedilmedi.
Yaşasın Open Source!

Recep METE

Arkadaşım sayenizde hep merak ettiğim ama bir türlü  başlayamadığım ARM'a başlıyorum.Sizlere duacıyım.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

OG

@ArifAhmet,
Tebrik ederim, çok hayırlı bir iş yapıyorsun.
Devamını ve genişletmeni temenni ederim.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

एक होना

PDF dosyasını indirebilen oldu mu ? yoksa ben mi beceremedim ?

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

एक होना

ArifAhmet

Alıntı yapılan: OG - 01 Haziran 2014, 02:05:56
@ArifAhmet,
Tebrik ederim, çok hayırlı bir iş yapıyorsun.
Devamını ve genişletmeni temenni ederim.
Zaten, bunu yapmamdaki büyük nedenlerden biride kaynak bulunmaması, devamını kesinlikle getireceğim.
Yaşasın Open Source!