Güçlü program kaldırıcı.

Başlatan Melih1802, 05 Haziran 2014, 14:19:08

Melih1802

Bilgisayarımda test için kurup kaldırmış olduğum bazı yazılımlar var Bu yazılımların bazı artıklarının kalmasını dahi istemediğimden ( haklı sebeplerim var. ) yazılımları tamamen silebilecek ve geride en ufak bir iz daha bırakmayacak bir program biliyormusunuz.

Bilgisayarımda şu an IO bit ve CC Claner var. Yinede bu konuda "uzman" birinin önerisini almak isterim.

Erhan YILMAZ

Evet bende bilmek isterim şöyle iyice silip süpüren bir program var mı. Bazen öyle oluyor ki c sürücüsünde gereksiz bir sürü artık klasör tabi birde kayıt defterinde bıraktığı izler vs. bence bilgisayarın çalışmasını da etkiliyor.

ayhani

Alıntı yapılan: Melih1802 - 05 Haziran 2014, 14:19:08
Bilgisayarımda test için kurup kaldırmış olduğum bazı yazılımlar var Bu yazılımların bazı artıklarının kalmasını dahi istemediğimden ( haklı sebeplerim var. ) yazılımları tamamen silebilecek ve geride en ufak bir iz daha bırakmayacak bir program biliyormusunuz.

Bilgisayarımda şu an IO bit ve CC Claner var. Yinede bu konuda "uzman" birinin önerisini almak isterim.

Hocam İOBİT Yani advanced system care gayet iyi araçlar bölümünde program kaldırıcı var, programı önce standart sonra güçlü tarama yaparak resgistry dahil tüm herşeyini siliyor. Yine aynı programın araçlar bölümünde boş klasör bulucu ve klon dosya bulucu var. Özellikle klon dosya bulucu bizim gibi elektronik arşivi olanların çok işine yarıyor. Mesela geçen bir tarattım aynı dosyanın 5 kopyası varmış.

Benim gördüğüm piyasadaki şu an en iyisi bu üstelik bu özellikler ücretsiz sürümde.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

sezgin05

System Mechanic Professional öneririm.Özellikle SSD çözümleri çok başarılıdır.

Melih1802

@ayhani

Bu programı zaten halihazırda kullanmaktayım. Ne varki bir programı kaldırdığımda "Program Files" içindeki dosyayı silmiyor.
Bu dosyası silmediği gibi elle "Regedit" içinde arama yaptırdığımda programın "Regedit" içinde bir kaç uzantısını bulup elle temizliyorum.

@sezgin05

İndirip bir kurayım Bilgisayarımda SSD var zaten.

ayhani

Alıntı yapılan: Melih1802 - 05 Haziran 2014, 15:45:12
@ayhani

Bu programı zaten halihazırda kullanmaktayım. Ne varki bir programı kaldırdığımda "Program Files" içindeki dosyayı silmiyor.
Bu dosyası silmediği gibi elle "Regedit" içinde arama yaptırdığımda programın "Regedit" içinde bir kaç uzantısını bulup elle temizliyorum.

@sezgin05

İndirip bir kurayım Bilgisayarımda SSD var zaten.

Hocam standart kaldırmadan sonra derinlemesine tarayımmı diye soruyor. Derin tarama yapıncamı regeditte kayıt kalıyor.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

Melih1802

Evet " Derin tara " dediğimde dönüp elle ben sildim.

subram

revouninstaller adında bir program var. Ben onu kullanıyorum. Sanırım sitesinde portable versiyonu ücretsiz olarak veriliyordu. Bir bakın isterseniz.
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

ErsinErce

Sanal makina bulabildiğim şu an için en iyi çözüm,
denemek istediğim veya kısa süreli kullanacağım programları sanal makina üzerine kurup kullanıyorum.
sanal makinamın sürekli yedeği olduğundan gerekirse sanal makinayı komple silebiliyorum.

Recep METE

"Your uninstaller" kullan arkadaşım.Üstüne program kaldırma aracı tanımam.Bir sürü denedim en yisi olarak buna karar kıldım.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

Gökhan BEKEN

Arkadaşlar kendinizi program yerine koyun. Hangi program, nerde dosya bırakmış nerden anlardınız?
Sizce mümkün mü böyle birşey?

Bence mümkün ama sizin dediğiniz gibi değil.
(Lazım olan programa "temizleyici" diyelim.)
Temizleyici programımızı bilgisayarımıza kuruyoruz. (tercihen windows kurduktan hemen sonra)
Bu program sürekli açık olacak, tıpkı antivirüs gibi...
Yeni bir program kurduğunuzda, listesine yeni kurduğunuz programın adını ekleyecek ve o program nerelere erişip neler yapıyor sürekli takip edecek.
Kaldırmak istediğinizde, temizleyiciyi açacaksınız, ve listesindeki bir programı seçeceksiniz. Temizleyicimiz, nerden ne kaldırması gerektiğini gayet iyi bildiği için kaldırmak hiç de zor olmayacak.

Bence yapmak istediğiniz şey ancak böyle olur. Böyle birşey var mıdır bilmiyorum. Sanal makina en temizi.
Kolay gelsin.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.