5 Kuruşluk LED Neden 23 TL ?

Başlatan veliusta, 06 Haziran 2014, 00:25:52

t2

Alıntı yapılan: ogy - 06 Haziran 2014, 13:41:39
Ben bir örnek veriyim.

http://www.robitshop.com/Arduino-Uyumlu-Bluetooth-Modul,PR-2917.html

Bu ürünü 4.6usd ye alıyorum.
Bu yaklaşık 9 TL demektir 10 TL olsun. BUnlardan ihtiyacı olanlara 12TLye  satsanız herkes istifade etse. Diğerlerine de güzel bir ders verseniz. hepimiz alkışlasak omuzlarda filan taşısak sizi . olabilir mi?

mesaj birleştirme:: 06 Haziran 2014, 14:30:07

mesela 100 tanesi  11 TLden hemen satıcı bulacaktır.

DataDiver

Arkadaşlar ne derseniz diyin üzerinde sadece bir led varsa 23 TL etmesi hiç bir koşul altında bence kabul edilemez, hele ki hobby ürün. Çok uç bi özelliği olur anlarım, yanmaz kırılmaz su geçirmez vb.

ogy

Alıntı yapılan: t2 - 06 Haziran 2014, 14:29:06
Bu yaklaşık 9 TL demektir 10 TL olsun. BUnlardan ihtiyacı olanlara 12TLye  satsanız herkes istifade etse. Diğerlerine de güzel bir ders verseniz. hepimiz alkışlasak omuzlarda filan taşısak sizi . olabilir mi?

mesaj birleştirme:: 06 Haziran 2014, 14:30:07

mesela 100 tanesi  11 TLden hemen satıcı bulacaktır.

Elimde fazladan hc-05 ve  hc-06 var.İhtiyacı olana uygun fiyata veririm orası problem değil ama demekki çok daha uyguna alınabiliyormuş ebay'dan değil mi?Bu 5 kat fiyat farkını benden çok daha iyi bildiğinizi düşünüyorum.Dolayısıyla "neyi ne kadar ucuza alabildin?" demenizi anlamadım.

Kabil ATICI

Satıcı bazında bakarsan;
Kendisi getiriyor , getirmiyor. Şimdi bu üründen satmak için 1000 tane veya 5000 tane gettirttiğinizi düşünün, bunun nakliyesi var, (hadi kargo ile hallettin) eğer usulüne uygun olsun istersen, ithalat izni alman gerekir, yoksa gümrükçülerle. (en azından bir firma ile anlaşman gerekir). Gettirttiğini ürün için bir iş yerin olursa, bu iş yerinin giderleri, bir şekilde eklemen gerekir. Bu ekmek gibi satılacak bir ürün değil sonuçta satışta elinde bir süre bekleyecek, bu sürede giderlere girecek, kişisel giderleri de ekle, tamam yüzlerce ürün satılan bir yere göre hesaplamayı fazla ayrıntılı yapamasanda para kazanman gerekir. Sonuç işi babanın hayrına yapmıyorsun. (En önemlisi riski var. Gelen mallar bozuk çıkabilir, sattığın ürünü müşteri bir nedenden geri getirebilir) Gümrükte bile malların bir bölümünün uçma ihtimali var.

Satın alan bazında bakarsan, haklısınız.
ambar7

Cemre.

Alıntı yapılan: ayhani - 06 Haziran 2014, 14:27:17
Fiyatı geçtimde benim dikkatimi çeken basit bir led bağlantısı için bu kadar artistik devreye gerek varmı? Şimdi kendimden acaip şüphelendim. Samimi soruyorum ironi değil! Bu pcb tasarımı neden bu kadar karışık? Adı üstü bir led bağlantısı.
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
Merak etmedim değil :D Gerçekten tam olarak işlevi ne ki bunun, sadece yanıp sönmek mi? Öyleyse niye üç uçlu :D

http://www.tinkerkit.com/get/ şöyle de bir anlatımı var, hayır bildiğin LED :P

Kabil ATICI

Kart 6 uçlu. Farklı kombinasyonlarda LED'leri çalıştırabilmek için. (LED smd olabilir)
Pahalı olması sebebi LED'in mavi olması. Diğer renktekiler 14.50TL+kdv görünüyor.

tabi arkadaş kablo ve ek kart fiyatını daha söylememiş.
ambar7

veliusta

Ürün Gelişmiş ülkere İlkokul öğrencilere elektroniği öğretmek/göstermek amaçla yapılmış.

@ambar hocam, Arduino'mu kendim yapmam. Piclerden bile ucuz olan Arduino kartı varken neden kendim yapayım? Üstelik A sınıfı kalite.

Bu kişi yaklaşık 1 yılda 11,bin adet sattı.
http://www.ebay.com/itm/200957063666?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Tahminimce Bu zamana kadar 50 milyon Arduino kartı satılmıştır. Bu Arduino'nun geleceği parlak. Bir Türkiye Üniversitesinde seneye Mikrodenetleyici dersinde Arduino kullanılacakmış. Arkadaşın biri dedi.

PICKit2 Clone = Kargo ve Ürün = 60 TL       =    Arduino bootloader olduğundan Her türlü USB TTL Dönüştürücü ile programlanabilir. Arduino Programlama Modülü = 2 - 8 TL arası değişir.
Atmega328 Modül Fiyatı = 5.5 TL       Atmega328 eşdeğer PIC fiyatı = 6 TL ve Kristal buton dirençler = 8 TL

Cepine koyup - her yerde programlama yapabiliceğin bir kart ve En sevdiğim; http://www.ebay.com/itm/New-Pro-Micro-ATmega32U4-5V-16MHz-Replace-ATmega328-Arduino-Pro-Mini-/140972980117?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20d2a4f795
Kart yeni olduğundan 2 Sene sonra 10 TLye alınabilecek.

hgs

Arduino ile ürün yapıp satamazsın. Satarsan adam sana 3$ bu. Üzerinde az biraz kod yazmıssın. Bunu 4$ dan alsak olurmu ? diyecek. Yada gidip aynı kod yazdıracağı başka birini arayacak. Geleceği çok parlak denemez.  Çok yaygın olması iş yapabilmeyi garantilemiyor.

veliusta

@hgs o zaman Atmega328 çipini sökerim. kendim bir pcb yapıp Üzerinide çizerim?

hgs

Olur.

Herkes yapabiliyorsa bir işi yada çinli yapıyorsa o işi, hiç kafayı çevirip bakmamak gerek. Ancak o iş için yeni özellikler yeni fikirler ekleyerek, diğerinin yanında düzgün paralara ürün satabilirsiniz. Amaç para kazanmak ise tabiki..

sfiber

Alıntı yapılan: t2 - 06 Haziran 2014, 11:52:46
Sen ebay gibi sitelerden, neyi nekadar ucuza alabildin?

10 adet mg996r i 110 tlye aldim.tr de tanesine 40 fiyat biciyor bu tarz siteler.kimik olan da sudur ki onlarda ithal etmiyor cinden satin aliyorlar.

Murat Mert

Alıntı yapılan: ayhani - 06 Haziran 2014, 14:27:17
Fiyatı geçtimde benim dikkatimi çeken basit bir led bağlantısı için bu kadar artistik devreye gerek varmı? Şimdi kendimden acaip şüphelendim. Samimi soruyorum ironi değil! Bu pcb tasarımı neden bu kadar karışık? Adı üstü bir led bağlantısı.
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Ticari kandırmaca düşünsnize hevesle yeni elektronik ve programlama işi yapacaklara işin karışık gözükümü ve kazanç. Eee adama bir şey deme şansı yok isteyen alır isteyen almaz.
mert07

LukeSkywalker

Bunu satın alan birileri olmasa, o ürün de o fiyata satılmazdı. Demek ki satın alan var. Burada bir firma ismi vererek kazıklıyor mazıklıyor gibi laflar etmek saçmalıktan ziyade terbiyesizliktir.  Eğer hırsızlık yapıyorlarsa, sahte mal satıyorlarsa söyleyin bilelim. Ama eğer alan razı veren razı ise bize susmak düşer... Kör mü almasın. Araştırsın... Bu siteden alışveriş yapabiliyorsa internete girebiliyor demektir, internete girebiliyorsa araştırabilmeli...

mesaj birleştirme:: 08 Haziran 2014, 10:48:48

Not: Firmayla uzaktan yakından bir bağlantım yok...

sfiber

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 08 Haziran 2014, 10:47:47
Bunu satın alan birileri olmasa, o ürün de o fiyata satılmazdı. Demek ki satın alan var. Burada bir firma ismi vererek kazıklıyor mazıklıyor gibi laflar etmek saçmalıktan ziyade terbiyesizliktir.  Eğer hırsızlık yapıyorlarsa, sahte mal satıyorlarsa söyleyin bilelim. Ama eğer alan razı veren razı ise bize susmak düşer... Kör mü almasın. Araştırsın... Bu siteden alışveriş yapabiliyorsa internete girebiliyor demektir, internete girebiliyorsa araştırabilmeli...

mesaj birleştirme:: 09 Haziran 2014, 00:48:48

Not: Firmayla uzaktan yakından bir bağlantım yok...

Ulkemizdeki insanlarin cogu ebayden habersiz ve oralardan habersiz olduklarindan bu tarz urunleti gorduklerinde ederinin o olacagini dusunebilirler.ama google hc 06 yazdiginda mesela iki tanesinin kargo bedava olarak 10 dolar yani 20 tlye alinabilecegini bu konu uzerinden gorunce gerceklerin farkina varicaklardir ve onlarda bu tarz siteleri tercih etmeyi birakacaklardir.ama eger bu siteler bizim gibi cinden almayip distributor araciligiyla ithal ediyorlarsa ordaki vergi duumunu bilemem.ama benim bilgim dahilinda olan konu bunlarin bu siteler tarafindan topluca alinip bize satildigidir.bunlari turkiye ye girdirirken vergi odediklerini pek dusunmuyorum.diger bir konu ise onlar toplu aldiklari icin bir bluetooth module onlara 5 tl civarina geliyordur.

engerex

Hazır kitler alıcısı elbette var. İhtiyaçta. Ancak fiyatlar böyle olursa uzun vadede kendileri kaybeder. İşlemcili bir sürü devre elemanlı kitler bu ledden daha ucuz.