USB beslemeli pc hoparlör cızırtı sorunu?

Başlatan Andromeda, 13 Haziran 2014, 17:03:58

Andromeda

Usb beslemeli minik hoparlör aldım ama cızırtı yapıyor.beslemeyi pilden veya ses kaynağını örneğin mp3 den verince cızırtı yok.
yani ses kaynağı ve besleme iki ayrı kaynak olunca cızırtı kesiliyor.(Kullanılacak yer, masaüstü PC)
pc nin ses çıkışına kondansatör bağlayarak düzelir mi?
bunu yapmam için hp kutusunu açıp minik devreyi çıkarmam gerek(yapıştırılmış, uğraşmam gerek) ama ben bunun kond. takarak hallolacağını düşünmüyorum.
iki kaynak arasındaki yalıtımı basit ve etkili nasıl yapmalıyım?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

sfiber

sistemde usbden bağlı diğer yükler varsa onları çıkarıp denermisin birde.fazla usb yükünde anakart üzerinde statik birikebiliyor ve eğer topraklamanda bir problem varsa bu statik dışarıya da atılamaz.Eğer sorun hala devam ediyorsa band geçiren ya da filtre devresi yapabiliriz.

Andromeda

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Melih1802

Topraklama veya UPS sorunu. Bilgisayarına UPS bağlıysa direkt Şebekeden besleyerek test et.

Andromeda

220 beslemeli büyük HP var, onda bir sorun yok..gerçi kulağı çok yaklaştırınca çok az bir ses geliyor..
bu minik şey ise motor gibi sesler çıkarıyor.. :)
sanırım esas sorun devresinin basit olması

Melih1802

O halde görünen Bilgisayarın besleme devresi. Sanırım kullandığın kasa no name beslemesi sıkıntılı olabilir.

Andromeda

Aslında amacım HP leri 220 beslemeden kurtarmak ve derli toplu olmasıydı..
ses kartı alıp halledebilirdim ama bu minik şeyleri mp3 için veya başka şeylerde kullanabilirim
sanırım ucuzundan 2. el bir ses kartı almam gerekecek.
şimdi 4 adet kalem pil ile besliyorum ,bakalım ne kadar dayanacak piller. :)