MSP430 Hesap makinesi

Başlatan z, 18 Haziran 2014, 23:59:46

Erol YILMAZ

Casio Fx3600Pv kullanıyorum. 1999 da almıştım. Bir kere pilini değiştirdim. Çok pratik bir alet.
Bunun yanında Android üzerinde RealCalc baya benziyor 3600Pv ye...

kralsam

Alıntı yapılan: z - 19 Haziran 2014, 18:03:50
@kralsam

Masamda bu makineden de var. Bunu da sevemedim. Makinede hesap yaparken düşünmek istemiyorum. Parmaklarım tık tık neye basacağını kendisi bulsun.
3600Pv de beynim değil parmaklarım çalışıyor.

Bu makinelerde ise neye basacağımı düşünmek zorunda kalıyorum.

Hani ayda yılda bir sinüs log hesaplayacak olsak makinenin adının sanının hiç önemi yok. Ama makine hayatınızın bir parçası olacaksa iş değişiyor.

Adapte olamadım yeni makinelere.

Desene hocam 5 parmak hesap makinesi kullanıyorum.. :)) Ben henüz iki yada 3 parmak.. :) Ama dediğin makinenin kullanımını merak etmedim değil ..

z

Tüm olay makineyle bütünleşmek.

Bilimsel işlemler yapıp bulduğun sayının hex karşılığına ihtiyacın var diyelim.

Hexe nasıl geçecektim diye aramayacaksın. Rad cinsinden trigonometrik hesaplama yapacaksan makine radyana nasıl geçiyordu diye menülere bakmayacaksın.

1/x nerede x^y nerede aramayacaksın.

Sen kendi makinende bunları ezberlersin senin makine kullanımı en basit makine olur. Bana senin makine çok zor gelir.

Hele hele bilgisayar ekranındaki gibi menülerle Base değiştirme vs olunca insanın hex işlem yapası gelmiyor.

Grafik LCD işin içine girince User Interface işleri kullanımı zorlaştırdı.

Eski makinelerde bu tip olaylar 1 yada 2 tuş kombinasyonuydu. Şimdi menüye gir aşağı okla ilerle vs vs beni delirtiyor.

Yoksa dediğin gibi 5 parmak kullanmıyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

kralsam

@z hocam benim makinede tek sevmediğim şey hex yada binary dönüşüm işlemleri. o gerçekten sıkıntılı ..  3 farklı etiket tuş koyup yapılabilirmiş yalandan uğraştırıyorlar.. 
Belki program yazılabiliyordur. Bak şimdi aklıma geldi.. :D İşimi bayağı kolaylaştırır eğer olursa..