Step Up - Step Down Regülatör sorularım

Başlatan musti463, 19 Haziran 2014, 14:33:30

musti463

Merhaba,

Elimde bir devre var ve bu devre 5VDC,12VDC,15VDC,24VDC gerilim değerlerine ihtiyaç duyuyor. Giriş gerilimi ise 12VDC veya 24VDC olabiliyor. Böyle bir durumda nasıl bir regülatör önerirsiniz? Giriş 12V de olsa 24V de olsa belirttiğim gerilim değerlerini elde etmem gerekiyor.Minimum eleman, Maximum performans ile bu işi nasıl çözerim?
Mustafa Emir SADE

skara1214

Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

camby

seçimli mi olacak ?

yoksa hepsini birden mi istiyorsunuz ?

Biraz daha detay var mı ? Akımlar vs de önemli

musti463

Hocam sistem en fazla 1 Amper çeker. Seçimli olmasını istemiyorum aslında. Seçimli olmadığı zaman nasıl bir performans alırım onu bilmiyorum.
Yapacağım beslemenin iki girişe de uygun olmasını istiyorum. Aklımda besleme devresini ayrı modül olarak yapmak var. giriş 12V ise 12V modülü takılacak. 24V ise 24V modülü takılacak. Sizin fikirleriniz nedir onu merak ettim hocam.
Mustafa Emir SADE

musti463

Mustafa Emir SADE

Mr.Java

LT1071

Features

Wide Input Voltage Range: 3V to 60V
Low Quiescent Current: 6mA
Internal 5A Switch (2.5A for LT1071)
Very Few External Parts Required
Self-Protected Against Overloads
Operates in Nearly All Switching Topologies
Shutdown Mode Draws Only 50µA Supply Current
Flyback Regulated Mode has Fully Floating Outputs
Comes in Standard 5-Pin TO-220 Packages
Can be Externally Synchronized (Consult Factory)

FxDev

Alıntı yapılan: musti463 - 19 Haziran 2014, 14:33:30
Merhaba,

Elimde bir devre var ve bu devre 5VDC,12VDC,15VDC,24VDC gerilim değerlerine ihtiyaç duyuyor. Giriş gerilimi ise 12VDC veya 24VDC olabiliyor. Böyle bir durumda nasıl bir regülatör önerirsiniz? Giriş 12V de olsa 24V de olsa belirttiğim gerilim değerlerini elde etmem gerekiyor.Minimum eleman, Maximum performans ile bu işi nasıl çözerim?

Eğer devrenizde bu gerilimler fix sabit olması gerekiyorsa arkadaşların önerdikleri entegreler kullanılabilir.
Fakat devrelerde genellikle bir gerilim sabit olması gerekir, örneğim 5V ADC için sabit olması istenir vs. Ben sizin yerinize olsam Flyback bir besleme yapardım, nasıl olsa tüm buck boost için ayrı ayrı bobin kullanacaksınız tek ve küçük bir trafoyla tüm değerlerde istediğiniz gerilimleri elde ederdiniz hem de isterseniz izolasyonlu.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!