Gömülü Sistemlere nasıl başlanmalı ?

Başlatan unknownperson, 19 Haziran 2014, 20:04:42

Mr.Java

Konuya birşey olmamış.Konu tam kıvamında gidiyor.Arkadaş "Gömülü sistemlerde nereden,nasıl başlamalıyım ?" diyor.Ben de kendisine önce kursa gidip başlama diyorum.Neden ?

Çünkü insanın kendisini geliştirip bir proje geliştirirken veya mevcut sistemleri analiz ederken kendisindeki eksiklikleri fark eder.Bu nedenle eksikliklerini kapatma ihtiyacı doğar.Kimi kursa gider kimi ise özel hoca tutar v.s. Fakat arkadaşın konusundaki mesajı belirtmek isterim."Nereden başlayayım abi ben bu işe diyor ?" Hele sen bir tut işin ucundan.Senin öğrenme anlama kabiliyetini en iyi sen bilebilirsin.Şimdi geriye dönelim ve arkadaşın verdiği linki inceleyelim.

http://www.csystem.org/programlama-kursu/pic-c-uygulamalar%C4%B1-i

Burada ki uygulamalar nette her aramada karşınıza çıkabilen uygulamalar.Burada bahsi geçen uygulamaları yapmanız için ekstra para vermenize gerek yoktur.Bu durumda buradaki uygulamaları alt seviye C ile değil,C'nin diğer yapılarını katıp daha profosyonel bir yazılım tasarlayıp kod optimasyonu yapmanız kalıyor.Burada ne yapmak lazım ? Yine sitemizde üye olan @meftun arkadaşım blogunda paylaşmış.C ile ilgili döküman arşivi.

http://www.4shared.com/rar/OVM-E41q/hepsi_tek_dosya.html

Bu yetmedi mi ? Girin Udemy'ye ücretsiz C diline başlayın.Buda yetmezse "Her yönüyle C Dvd ekli" olan kitabı alınız.Buda yetmez derseniz youtube'de onlarca video ders var.Onları inceleyin.Yeter ki başlayın öğrenin azimle çalışın ilerleyin.

Ben C dilinde zaten çok profosyonel birisi değilimdir.(Olanı da görmedim)Fakat Java ve C dilinde istediğim projeleri gerçekleştirebiliyorum.Tıkandık mı araştırıyoruz soruyoruz bu işin raconu bu.Hiç de kursa da gitmedim.Eksik var mı ? Mutlaka..

Bu forumda pro. proje çıkaran insanların acaba % kaçı kursa gidip özel eğitim almış ? Şimdi merak ettim bak bunu  :)

Seckin ALAN

Alıntı yapılan: berat23 - 21 Haziran 2014, 12:49:53
if-else ve biraz daha fazlası, ne farkeder? hepi topu kaç operatör var?

yazılım standartı nedir ilk defa duydum. keza güvenli kod çok önemli olmasa gerek, işini yapmasını güvenli olmasına tercih ederim. ayrıca yazılımda güvenlik nedir, kodu başkasından saklamak mı tam anlamadım?

Alıntı yapılan: berat23 - 21 Haziran 2014, 14:23:00
@F493

benim ne olduğumu unutun. önemli değil ne olduğum.

sizin c deneyiminiz ne onu çok merak ediyorum. hiç uçan veya yüzen bir araca bir satır dahi olsa kod yazmışlığınız var mı?

Alıntı yapılan: berat23 - 21 Haziran 2014, 14:43:27
öğrenci falan değilim. olabilirdimde, bir zamanlar herkes öğrenci oldu nihayetinde.

buradaki sorun bir konu hakkında birşeyler duyup bunu satma konusu. o bahsettiğiniz güvenli kod yazma, standartlar, uçak vs. gibi konularda az biraz bilgi ve çok az deneyim sahibiyim ama forumlarda böyle satma konusunda sizin kadar mahir değilim. hayat felsefeniz olsun, biri birşey soruyor ve bilmiyorsa hemen triplere girmeyin. insan bilmeyebilir, saçma sorular sorabilir ki hiç bilemeyen zaten saçma sorular,çıkışlar yapar, bu onu aşşağılama hakkını kimseye vermez.

müfit bey ben kişiselleştirmedim ama nedense öğrenciyim dedikten sonra öğrenci olmam, hocalarım vs. vs. birçok konuda bana kişisel saldırıldı. meydan okuma iddiam da yok, haddimi biliyorum ve herkese bilmesini (acizane) tavsiye ederim. size şu noktada da katılmıyorum, ben şunu gördüm ki tecrübe apayrı birşey. herşeyi bilebilirsin ama tecrübe ancak zamanla ve ciddi işelrle oluyor. ciddi yazılım projelerinde bulunmadıktan sonra bence yapılan yorum doğru olmaz. yazılımcılık profesyonel bir iş, futbol gibi değil. yani yorum yapacak adamın arkasında birşeyler olmalı.

neyse, herkese iyi günler..

Selamlar,

Standart:

C dilindn örnekle başlayalım.
http://en.wikipedia.org/wiki/ANSI_C

http://en.wikipedia.org/wiki/C99

https://www.google.com.tr/search?q=kod+g%C3%BCvenli%C4%9Fi&oq=kod+g%C3%BCv&aqs=chrome.2.69i57j0l3.3339j0j4&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8

İnsanları yanlış yönlendirmeniz ilk sorun
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

F493

Selam,

LÜTFEN YORUM YAPMADAN YAZIYI TAM OKUYUN ÖYLE CEVAP YAZIN. BUGÜN YAZDIĞIM CEVAPLARI OKUMADAN CEVAPLADIĞIM HALDE AYNI SORULARI SORAN ARKADAŞLAR OLDU. KONU CİDDİ BİR KONU.

MR.JAVA arkadaşım. Şimdi olay şu, sen ILETS sınavına girecek olsan kursa kesin gidersin değil mi?. Pratik yöntemlerini öğrenirsin, Ana Topic leri öğrenirsin. sınav formatını öğrenirsin, sınava daha kısa sürede hazırlanırsın. Şimdi ingilizce gibi sadece bir alfabeden oluşan ve nette kaynaktan videodan geçilmeyen bir konudan bahsediyoruz.

Şimdi gelelim proğramlama olayına. Burda konu farklı daha karmaşık işin içinde parametre çok. Elektronik, işlemci, yazılım, derleyici ve dahası.

Derleyici ve kısımları
   Hi-tech c, C18, C30 avantajları ve kod verimliliği. derleyici seçerken dikkat edilecek konular. Object dosya nedir. taşınabilirlik nedir. Nerde hangi degişken türleri kullanılmalı(static, global çok önemli bir konu)

Asm ve hardware
makine kodları, işlemci memory yapısı, banklar, reset ve volatile, open drain yapısı, lathc, tris, port yapısı , dma, adc yapısı start conv., detaylı datasheet incelemesi ve donanımlara göz atmak ve dahası

C proğramlama dili

Fonksiyon pointeri nedir, pinpong buffer, FAT nedir tüm detayları, tcp ip (accept, binding, socket), mixing programming (asm, c library).

Test bordları.

Şimdi kurs bunları size veriyor yani Topic leri siz temeli alıyorsunuz ve zamanla içini dolduruyorsunuz. Aslında amaç bu. Doğru ilerlemek. Ben kimseye zorla kursa git demiyorum. Ama neden bukadar ısrar ediyorsunuz soruyu soran arkadaş kurs konusunda hiçbir sey yazmadı maşallah siz bir garip direniş içindesiniz. Yukarıdaki konu başlıkları çok önemli. Tabiki kendisi öğrenebilir siz onu önerdiniz bende kurs önerdim. Ben size kalkıp kendisi öğrenemez vb yorum yaptım mı. Siz neden bukadar ısrarcısınız. Bu konu çok uzadı ama ben vazgeçeyecegim.  İtü, Odtü alt yapıda eğitim olarak iyi. Fakat diger arkadaşların eğitime ihtiyacı var. Benimde var. Fırsat bulsam alacagım. Ben 5 sene önce şuan çalıştığım şirkete iş görüşmesine geldiğimde 3 saat mülakatta kaldım. C programlama, işlemci mimarisi, derleyici ve yaptığım projelerle ilgili okadar sorular sorulduki inanın eğer netten yalan yanlış öğrenmiş olsaydım bazı şeyleri yazık olurdu.

Burada eğer siz bu iş ile hobi olarak uğraşacaksanız lafım yok. Ama ben iyi firmalarda çalışacagım. İşlemciden compilerdan bağımsız çalışacagım diyorsanız bu iş kaçınılmaz. Ben size projeyi gidin kursta yaptırın demiyorum ki. Biz türk milleti çok tembeliz, çabuk pes ediyoruz ufak birl şey başarınca hemen kollarımız kabarıyor. Yalan mı?. Burada destek lazım. Eğer siz CCS c, Pic basic gibi diller kullanırsanız mesela texas Dsp lerinde kod yazamasınız çünkü ansi c kullanmıyorsunuz. Ama CMOS pic de hi-tech veya C8, C30 kullanarak yazarsanız ozaman korkmayın. E sınıfı ehliyetiniz var demektir.

Sizin yönteminizde işin içinde boğulup pes etme ihtimali var. Risk var.Kendine olan güvenini kaybetme ihtimali var. Karamsarlığa düşme ihtimali var. Ben bu işten anlamıyorum, yapamıyorum, offf beceremiyorum ihtimali var. Bencede böyle.

Kurs ana başlıkları verir sonra siz içini doldurursunuz.

Esen kalın.

Melih1802

F493' e katılıyorum.

CCS C diline yeni başladım. Takdir edersiniz ki işin en zor kısmı ilk adımlar. Youtube den video ları izledim şunu gördüm herkesin bir yazım tarzı var.

Bu yazım tarzı farklı olunca sıkıntı çıkıyor. Bir video da biri bir işi bir komut grubu ile yapıyor, diğer biri farklı bir komut grubu yazarak aynı işi yapıyor. Biliyorsanız zaten size herşey kolay sade yalın görünüyor.

CCS C başlığına 4-5 başlık açtım sağolsunlar her yazdığım mesaja cevap yazıldı. Fakat her yiğidin yoğurt yiyişi farklı.

Sorum aynı verilen cevaplar o kadar farklı ki anlamam çok zaman alıyor.
Sanırım cevap yazanlar beni geri zekalı bile zannediyor olabilirler :D.

Açıkcası Bu kurs bana uzak eğer biri çıkara ben sana özel ders veririm derse seve seve uygun şartlarda kabul ederim.

Çok az şey bilmeme rağmen ( ccs c de bilgim hiçliğin bir parmak üstü ) bir arkadaşımıza gönüllü olarak yardımcı olmayı ilk elden teklif ettim. Sebebi zaten bildiğim 3 şey uzun sürmez. Niyetim ilk adımlarını sağa sola yalpalamadan atmasıydı.

Umarım fikirlerim için İDAM edilmem.

unknownperson

Öncelikle şunu belirteyim gereksiz bir tartışma olmuş forumda 2 gün giremedim bu gibi tartışmalarda alttan alınması bilinmeli gerçek anlamda üsluba dikkat edilmeli diye düşünüyorum. Sözüm bu yazıdan birine değil ama forumda genelde bazı kişiler öyle bir üslubla konuşuyor ki hayatta kendisinin başaramadığı şeyleri başkalarının da yapamayacağı yönde "işte onu öyle yapmak kolay değil, sen öğrenemezsin, yapamazsın, sizin işiniz değil, öğrencisin senin ne haddine biz bile yapamıyoruz" şeklinde (ima) insanın şevkini kırmaya yönelik bir üslupta yazıyorlar. Bu tür yazanları adminler lütfen uyarsın.

O yüzden bir eleştiri bir bilgi verirken yardımcı olmak amacıyla yapın karşıdakini yermek amacıyla değil.

Olaya gelirsem arkadaşım bir kurs önermiş teşekkür ederim fakat ben kurs düşünmüyorum insanın içinde o azim olduktan sonra birkaç kitap okur deney setlerinde dener ki saten microcontroller dersi de alacağım kendimi geliştirebilirim. Şuan herhangi bir MR cihazı ya da uçak kontrolü de yapmayacağımdan temelimi hazırlamaya çalışıyorum ileride inşallah size bu aletlerin en güvenilirini yaparım ki mühendisliğin başta görevi güveni sağlamaktır. ;D

C diliyle de birçok kurs var ben 4 ayrı kitap okudum deiteli bir kısmını büyük ölçüde okudum kendim programlar yazdım(kimisi bu noktayı hedef alıp senin yazdıkların program flen değil diyip yüklenicek büyük ihtimal buyrun) hatalarımı buldum yeni şeyler öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. 4 yıla kadar edineceğim bilgi ya da tecrübeyi tahmin edemiyorum(4 yıl ne ki diyip yermek isteyen olucak buyrun) ama ben bunu blogta paylaşacağım öyle 1500 liralık kurslarla gençlere hiç yardımcı olamazsınız. Bilgiyi her zaman paraya dökmemek lazım yabancı sitelere bakın adamlar elinden geldiğince bloglarına video çekip koyuyorlar ki bunu yapanlar bırakın TUBİTAK flen dünyanın önde gelen üniversitelerin profları bunu yapmak çok da zor değil. Bu yüzden artık bazı insanları gözünüzde büyütmekten, yüceltmekten vazgeçin lütfen.

Konunun devam etmesini ve gerçekten gömülü sistemler hakkında tecrübesini paylaşmak isteyen kişilerin yazmasını istiyorum, ben de 1 hafta araştırma yapıp bulduğum tüm dökümanları upload edip burada paylaşacağım.

F493

Alıntı yapılan: unknownperson - 22 Haziran 2014, 23:17:56
     Öncelikle şunu belirteyim gereksiz bir tartışma olmuş forumda 2 gün giremedim bu gibi tartışmalarda alttan alınması bilinmeli gerçek anlamda üsluba dikkat edilmeli diye düşünüyorum. Sözüm bu yazıdan birine değil ama forumda genelde bazı kişiler öyle bir üslubla konuşuyor ki hayatta kendisinin başaramadığı şeyleri başkalarının da yapamayacağı yönde "işte onu öyle yapmak kolay değil, sen öğrenemezsin, yapamazsın, sizin işiniz değil, öğrencisin senin ne haddine biz bile yapamıyoruz" şeklinde (ima) insanın şevkini kırmaya yönelik bir üslupta yazıyorlar. Bu tür yazanları adminler lütfen uyarsın.

O yüzden bir eleştiri bir bilgi verirken yardımcı olmak amacıyla yapın karşıdakini yermek amacıyla değil.

Olaya gelirsem arkadaşım bir kurs önermiş teşekkür ederim fakat ben kurs düşünmüyorum insanın içinde o azim olduktan sonra birkaç kitap okur deney setlerinde dener ki saten microcontroller dersi de alacağım kendimi geliştirebilirim. Şuan herhangi bir MR cihazı ya da uçak kontrolü de yapmayacağımdan temelimi hazırlamaya çalışıyorum ileride inşallah size bu aletlerin en güvenilirini yaparım ki mühendisliğin başta görevi güveni sağlamaktır. ;D

C diliyle de birçok kurs var ben 4 ayrı kitap okudum deiteli bir kısmını büyük ölçüde okudum kendim programlar yazdım(kimisi bu noktayı hedef alıp senin yazdıkların program flen değil diyip yüklenicek büyük ihtimal buyrun) hatalarımı buldum yeni şeyler öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. 4 yıla kadar edineceğim bilgi ya da tecrübeyi tahmin edemiyorum(4 yıl ne ki diyip yermek isteyen olucak buyrun) ama ben bunu blogta paylaşacağım öyle 1500 liralık kurslarla gençlere hiç yardımcı olamazsınız. Bilgiyi her zaman paraya dökmemek lazım yabancı sitelere bakın adamlar elinden geldiğince bloglarına video çekip koyuyorlar ki bunu yapanlar bırakın TUBİTAK flen dünyanın önde gelen üniversitelerin profları bunu yapmak çok da zor değil. Bu yüzden artık bazı insanları gözünüzde büyütmekten, yüceltmekten vazgeçin lütfen.

Konunun devam etmesini ve gerçekten gömülü sistemler hakkında tecrübesini paylaşmak isteyen kişilerin yazmasını istiyorum, ben de 1 hafta araştırma yapıp bulduğum tüm dökümanları upload edip burada paylaşacağım.

Siz burada bir arkadaşlık ortamı kurmuş kendi ortamınızda takılıyorsunuz. Sen yazıları baştan sonra gerçekten okusan nekadar iyi niyetli oldugumu anlardın. Usluba gelince, 
Sadece Kurs önermek suç mu?.
Sonrasında çok degerli bir hocaya laf sokmak, hakaret edilince hayır öyle değil bu kişi çok iyi şuralara eğitim verdi seaire diye açıklama yapmak mı kötü olan.
Google baktım KAPASİTESİ şu, bu ders veremez demek ve konuyu savaşa çevirmek fakat ben yine izah etmeye çalışayım.  Uslup kötü deyin.

Yazık açıkcası yazıları okumadan birde kalkmış cevap yazıp bana ders veriyorsun. Eyvallah. Sen 2 gün foruma girebilseydin keşke. Çünkü sen olsan susturursun beni.
Siz takılın kafanıza göre. Size göre benim anlatıklarımı ancak MR ve uçakta kullanmanız lazım :-).

Sen daha bu konuşmanın gereksiz oldugunu iddaa ediyorsun, bense hala öyle düşünmüyorum. Muhtemelen bu tartışmadan bir çok şey ögrendin. Topicleri aldın. Google amcana bakıp oradan bir kaç şey öğrenirsin, ahkam kesersin millete.

Sen kalkıp kurs önererek bana kimseye yardımcı olamazsın diyorsun. Siz hala 1500TL desiniz. Ama gidip %80 özelliğini kullanmadığınız bir telefona 1500-2000 veriyorsunuz.

Ben kimseyi büyütmedim ki :-) Aslında sizin için çok iyi bir fırsat oldugunu böyle bir hoca varken gidip öğrenin dedim. Siz bloğlardan devam edin. Emin olun ben öğrenemezsiniz başaramazsının demiyorum. Kapasiteniz iyi ise sorun yok.

berat23

kapasite gibi birşey demedim ben. kimsenin kapasitesini ölçmek gibi bir hareketim olmadı.

bahsi geçen kurs öğrenciler ya da yeni başlayanlar için bence yaralı olabilir. anlamamakta ısrar ettiğiniz konu kursu çok abartmış olmanız. zaten öyle adamların alabileceği seviyede bir kurs 1500tl falan olmaz. o sizin adını bildiğiniz güvenlik standartı eğitimlerinin fiyatlarından da haberiniz olmadığı belli.

F493

Alıntı yapılan: berat23 - 23 Haziran 2014, 11:03:45
kapasite gibi birşey demedim ben. kimsenin kapasitesini ölçmek gibi bir hareketim olmadı.

bahsi geçen kurs öğrenciler ya da yeni başlayanlar için bence yaralı olabilir. anlamamakta ısrar ettiğiniz konu kursu çok abartmış olmanız. zaten öyle adamların alabileceği seviyede bir kurs 1500tl falan olmaz. o sizin adını bildiğiniz güvenlik standartı eğitimlerinin fiyatlarından da haberiniz olmadığı belli.

Sen buradan kimseye hakaret edemezsin kardeşim. Kıytırık falan SÖZ HAKKI DOĞAR. Ben sadece yapılan saygısızlığın önüne geçmeye çalışıyorum.
Günlerdir eğitimin öneminden bahsediyoruz, sen kalkmış hala kod güvenliğindesin o sadece bir örnek ti. Ben kod güvenliği ile ilgili eğitimi tek başına veren yer bile bilmiyorum. Ama hocalarımız 10 yıl önce bahsetti bizde az, çok okuduk öğrendik. 

Siz sadece bir örmekte takıldınız kaldınız. Kimse kimseyi tanımadan böyle konuşamaz ben hocayla çalıştım diyorum adamı çok iyi tanıyorum tanıyanlarda var. Siz KAAN ASLAN'ı NECATI ERGIN'î tanıyormusunuz Bjarne Stroustrup türkiyeye geldiğinde bu kişilerle görüşen insan. Gürbüz aslan ve o yazdığım kişiler aynı çatı altında eğitim veriyorlar ve yigenler. Yıldız ve İtülüler çok iyi tanır kendilerini.

Burada konu eğitimden çıktı, kod güvenliğinden konu geçti, siz konuyu saptırdırdınız.

Kapasitesi varsa öğrenir tabi ki, bunda ne var arkadaş. Sana böyle birşey dedin diyen oldumu?.
Cımbızla laf çekip iş olsun diye cevap yazıyorsun. Sen ilk önce burada ismi geçen fakat cevap hakkı olmayan kişilere saygılı davran bende bir şey demeyeyim.

Üniversitede kaç öğretmen konuyu biliyorda anlatıyor. Adam size yol gösteriyor.

EĞER BU ÖNERİYİ SİTEDE SİZİN SAYGI DUYDUGUNUZ KİŞİLER YAPSAYDI BÖYLE SAYGISIZCA 3. SAHIŞLARA HAKARET EDEMEZDINIZ. ÖRNEĞİN MODERATÖRLER,.  ÇİFTE STANDART BU.

unknownperson

Alıntı yapılan: F493 - 23 Haziran 2014, 08:11:32
Siz burada bir arkadaşlık ortamı kurmuş kendi ortamınızda takılıyorsunuz. Sen yazıları baştan sonra gerçekten okusan nekadar iyi niyetli oldugumu anlardın. Usluba gelince, 
Sadece Kurs önermek suç mu?.
Sonrasında çok degerli bir hocaya laf sokmak, hakaret edilince hayır öyle değil bu kişi çok iyi şuralara eğitim verdi seaire diye açıklama yapmak mı kötü olan.
Google baktım KAPASİTESİ şu, bu ders veremez demek ve konuyu savaşa çevirmek fakat ben yine izah etmeye çalışayım.  Uslup kötü deyin.

Yazık açıkcası yazıları okumadan birde kalkmış cevap yazıp bana ders veriyorsun. Eyvallah. Sen 2 gün foruma girebilseydin keşke. Çünkü sen olsan susturursun beni.
Siz takılın kafanıza göre. Size göre benim anlatıklarımı ancak MR ve uçakta kullanmanız lazım :-).

Sen daha bu konuşmanın gereksiz oldugunu iddaa ediyorsun, bense hala öyle düşünmüyorum. Muhtemelen bu tartışmadan bir çok şey ögrendin. Topicleri aldın. Google amcana bakıp oradan bir kaç şey öğrenirsin, ahkam kesersin millete.

Sen kalkıp kurs önererek bana kimseye yardımcı olamazsın diyorsun. Siz hala 1500TL desiniz. Ama gidip %80 özelliğini kullanmadığınız bir telefona 1500-2000 veriyorsunuz.

Ben kimseyi büyütmedim ki :-) Aslında sizin için çok iyi bir fırsat oldugunu böyle bir hoca varken gidip öğrenin dedim. Siz bloğlardan devam edin. Emin olun ben öğrenemezsiniz başaramazsının demiyorum. Kapasiteniz iyi ise sorun yok.

Senin sıkıntın ne biliyor musun karşındakini anlamak istemiyorsun birincisi ben tüm yazılanları 2 gün boyunca telefondan okudum sadece yanıt veremedim telefonumun bu özelliğinin yetersiz olması nedeniyle.

İkincisi sen yazımı okusan anlarsın bak ne yazmışım ==> Olaya gelirsem arkadaşım bir kurs önermiş teşekkür ederim fakat ben kurs düşünmüyorum. Ben sana ve önerdiğin kursa burada laf mı atmışım ? Sadece düşünmüyorum deyip teşekkür etmişim ben senin iyi niyetli olduğunu biliyorum bu yüzden ne sana ne de önerdiğin kursa en ufak laf etmedim sorun ne ?

Üçüncüsü üslubuna laf etmedim dikkatli okursan sözüm bu yazıdan birine değil demişim , üslub meselesini sadece adminlere yardımcı olmak amacıyla yazdım seninle bir ilgisi yok üstüne alınmana da gerek yok.

Dördüncüsü "Sen kalkıp kurs önererek bana kimseye yardımcı olamazsın diyorsun" demişsiniz konuşmamı okumamışsın sanırım çarpıtıyorsun benim 3. paragrafımda yazdığım o kısım sana yönelik değil o kursu veren kişiye diyorum güzel oku lütfen, devamını oku lafın kime gittiği çok açık.

Son olarak sana kursa laf atana karşı çıkma ya da izah etme demedim. İzah ederek çok da iyi bir şey yapmışsın bu konudaki fikirlerini çok da güzel anlatmışsın, benim berat'a ya da sana canım kardeşim bir saldırım yok ki, ben sadece olayın fazla uzadığını bu kadar tartışmaya gerek olmadığını isteyenin kursa katılacağını istemeyenin ne hali varsa görebileceğini belirtmeye çalışıyorum. Şimdi durup dururken ortamı yatıştırmaya çalıştım neden bana saldırdın onu anlamadım. Emin ol bu sitede kimseyi tanımıyorum sadece konularımda sağolsunlar hep yorumları oldu çok şey öğrendim bu yüzden burada herkese saygılı olmaya çalışıyorum. Bu arada sana da çok teşekkür ederim senden de çok şey öğrendim.
     (Bu arada maillerime bakabildiğim,internete girebildiğim,müzik resim vs. gerekli olan özellikleri kullanabildiğim içinde bana lazım olan office ve pdf dosyalarını açabilen program bulunan 600 tl'lik telefon kullanıyorum. Bu konuda senden daha çok bilinçliyim rahat ol.)

Erol YILMAZ

Hatalar yapıyoruz,
Sakin güzel güzel konuşmalıyız.
Kırarak, dökerek, kardeşimize karşı sert davranarak kazançlı çıkamayız.

Lütfen yazdıklarımızı bir daha gözden geçirelim.
Sakinleşelim, lütfen.

ground

Arkadaşlar neyi alıp veremiyorsunuz.

Çevrenizde sorun mu bitti. Bu kadar çok uzattınız bu konuyu..

Alıntı yapılan: F493 - 20 Haziran 2014, 10:28:58
Selam,
http://www.csystem.org/duyurular/pic-c-uygulamalar%C4%B1-i-kursu-ba%C5%9Fl%C4%B1yor-hafta-i%C3%A7i-ak%C5%9Fam

oldukça profesyonel ve temelden başlıyor.

Esen kalın.

Çok normal bir şekilde orada verilen hizmetin profesyonelliğinden bahsediyor.

Alıntı yapılan: Mr.Java - 21 Haziran 2014, 00:00:32
Yuh en basit kıytırık bir CMOS  MCU için 1500TL para.Vallaha biz boşa çalışıyoruz.Ha yeni gördüm ortam klimalı.1000TL'ye gelin bizim evde vantilatörlü ortamda çalışalım.Üstelik tüm öğrencilere ücretsiz ve sınırsız çay !

@Mr.Java sen de uygun olmayan bir uslupla dalga geçiyorsun.

Alıntı yapılan: Mr.Java - 21 Haziran 2014, 11:56:23
Eğitimi veren şahıslar nereye nasıl eğitim verdiği umrumda değil.Neticede bu adamlar da çalışarak yorularak bu seviyeye geliyor.Bu kadar melek yaptınız adamı, kurs fiyatları neden bu kadar fahiş ?Ya da neden ücretsiz blog sayfasında eğitim vermiyor,makaleler yazmıyor ? Ben şahsen bu kadar para vereceğime gider mis gibi ingilizce kursuna yazılır,devamını ben getiririm.

Yani konunun ana teması öğrenmesi kolay,basit,döküman sıkıntısı çekmeyeceğiniz bir mcu için bu kadar masrafa değmez.Google'ye bir aratın open source pic projeleri o kadar fazla ki,azimli ve disiplinli çalışma ile Modbus RTU ve TCP/IP protokolü yazacak seviye gelmen an meselesi.

Azimli sıçan(fare) taşı delermiş.Tüm mesele bu.

Kurs fiyatlarından dem vuruyorsun. Kendini övüp konunun basitliğinden bahsediyorsun. Bu kadar biliyorsan da kendine, bu kadar kolay anlayabiliyorsan da kendine..

Başta F453 basitçe yol göstermiş.

Eleştiri ile hakareti , saygı ile saygısızlığı birbirine karıştırır olduk. Şu tartışma kültürünü ne zaman öğreneğiz?
Yöneticiler bu tip konulara da el mi atsın artık? İnsanlara nasıl konuşacağını mı anlatalım..?

O zaman da katı kurallar var mı diyeceksiniz?

Tartışma yapacak kadar neyi paylaşamıyoruz a dostlar. ?  Biraz relax olun yahu..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

F493

Ya hala kurs önerisi diyor ya. Kimin anlamadıgı belli konuyu. Emin ol senin kadar bilmiyorum ben. Sen okudugun kitaplarıda yazmışsın süper. Bence konuyu uzatmayalım. Telefon konusunda benden daha bilinçli oldugundan da eminsin, onada ok:-).

Tecrüben olur bir şey önerirsin sorun, az bilirsin sen bilmiyorsun diye yerin dibine sokarlar, o da sorun. Pardon unutmuşum burası türkiye ağzınla kuş tutsan yaranamazsın. Madem maillerinden bakıyorsun telefonun akıllı neden cevap yazmadın. 2 gün sonra bir geliyorsun "GEREKSİZ BİR TARTIŞMA OLMUŞ" ve gülen suratla bukadar ciddi bir konuya giriş yapıyosun. Sonrada öğüt veriyorsun. Sizin sorununuz da anlamak istememek. Olay bukadar. ANA KONU DEĞERLİ İNSANLARA KARŞI YAPILAN SUÇLAMA, HAKARET anladın mı eğitim önerisi değil.  O 600 tl lik telefonunu pic proje içinde cevap yazmak için öğrenirsen ozaman konuşuruz.

Pardon Ground senin yazını görmeden yazdım. Dilersen silebilirsin bunu.

unknownperson

Alıntı yapılan: F493 - 23 Haziran 2014, 12:15:52
Ya hala kurs önerisi diyor ya. Kimin anlamadıgı belli konuyu. Emin ol senin kadar bilmiyorum ben. Sen okudugun kitaplarıda yazmışsın süper. Bence konuyu uzatmayalım. Telefon konusunda benden daha bilinçli oldugundan da eminsin, onada ok:-).

Tecrüben olur bir şey önerirsin sorun, az bilirsin sen bilmiyorsun diye yerin dibine sokarlar, o da sorun. Pardon unutmuşum burası türkiye ağzınla kuş tutsan yaranamazsın. Madem maillerinden bakıyorsun telefonun akıllı neden cevap yazmadın. 2 gün sonra bir geliyorsun "GEREKSİZ BİR TARTIŞMA OLMUŞ" ve gülen suratla bukadar ciddi bir konuya giriş yapıyosun. Sonrada öğüt veriyorsun. Sizin sorununuz da anlamak istememek. Olay bukadar. ANA KONU DEĞERLİ İNSANLARA KARŞI YAPILAN SUÇLAMA, HAKARET anladın mı eğitim önerisi değil.  O 600 tl lik telefonunu pic proje içinde cevap yazmak için öğrenirsen ozaman konuşuruz.

Pardon Ground senin yazını görmeden yazdım. Dilersen silebilirsin bunu.
Telefonun internetinde sorun var bu yüzden yazamadım, boşver ya başımda sürüyle iş var gerçekten senle uğraşamayacağım sen ne dersen doğrudur konuyu baltaladığın için sağol tartışma ortamı yaratmak için elinden geleni yapıyorsun.

t2

Biri için değersiz olan bilgi başkasına çok gereklidir.
Kursa gitmek çok para ödemek isteyebilir.
Bilginin raf ömrü kısadır.

CoşkuN

Kursun ücretine neden bu kadar takıldı anlamadım. 1580 TL demişler ve 120 saat , 1580 / 120 = 13 TL'ye geliyor saati, ders saati açısından oldukça uygun bir rakam.

Buyrun herşeyi açık kaynak olan Linux işletim sistemiyle ilgili bir eğitimin ücretine şuradan bakabilirsiniz. Eğitimle ilgili herşeyi (eğitim dökümanları, örnekler vs..) de web sitesinde yayınlamışlar: http://free-electrons.com/training/costs/
Eğitimciyi firmanıza çağırıyorsanız konaklama, yolculuk masrafları da size ait.