ARM Verilog-HDL kullanıyormuş

Başlatan gerbay, 22 Haziran 2014, 12:24:23

speak48

Alıntı yapılan: gerbay - 22 Haziran 2014, 12:24:23
The Definitive Guide to ARM Cortex-M3 and Cortex-M4 Processors kitabından..

haydi gençler verilog öğrenmeye..
hocam
ama gerçekten bayram değil seyran değil
bu şevk nerden geldi birden

E_Kk

Bu çok büyük bir rakam. Daha önce bu konuda tecrübesi olan var mı?
"Meselâ: Hendese bir fendir. Onun hakikatı ve nokta-i müntehası, Cenab-ı Hakk'ın İsm-i Adl ve Mukaddir'ine yetişip, hendese âyinesinde o ismin hakîmane cilvelerini haşmetiyle müşahede etmektir."Sözler

kralsam

Alıntı yapılan: E_Kk - 22 Haziran 2014, 19:05:30
Bu çok büyük bir rakam. Daha önce bu konuda tecrübesi olan var mı?
Benim tecrübem yok sadece tecrübesi olan bir arkadaşla muhabbetten biliyorum.
http://www.ankasys.com/about.html

muuzoo

FPGA pişmanlıktır :) Şaka bir yana iyi zaman ayırmak lazım. Son çıkan ürünlerde hem altera hem de xilinx içinde arm çekirdeği olan FPGA'lar ürettiler güzel bir ikili. Güzel çözümler çıkıyor ortaya. Mesela geçen gün gördüğüm Xilinx Zynq serisi tabnlı FPGA (dahili dual-core arm cortex9) kullanarak mini quadrocopter yapmışlar. Motor kontrolü,sensör, imu ve kamerayı FPGA kısmında halletmişler. İçindeki arm üzerinde de linux  koşturmuşlar haberleşme v.b. ihityaçları halletmişler.

https://www.kickstarter.com/projects/253110733/phenox-intelligent-interactive-and-programmable-dr

İşlerden fırsat bulsam bir ara ben de kurcalamaya başlayacağım elimde ZedBoard var Zynq serili ama kart yatıyor hala.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

kralsam

Çok erken olacak belki ama bu konuda ilgili iseniz aşağıdaki semineri kaçırmayın derim. :)

http://www.gstl.itu.edu.tr/gomsis2014/index.htm

mesaj birleştirme:: 22 Haziran 2014, 20:41:35

Bu arada @gerbay hocam ne yapıyoruz? Nereden başlıyoruz? Hedefimiz nedir? :) (Bence VHDL kullanalım. Kullanımı çok farklı değil ama hata kontrolü çok iyi.)

ilhan_mkp

Hocam bu ileri seviye arkadaşlara uygun bir etkinlik olacak gibi.
Nedir ne degildir incelemek icin bir software bir chip belirlenecekmi.
Bu abiler ne yapiyo deneyelim bizde en kötü malzeme kutularina birde fpga eklerim :D

MC_Skywalker

AliExpress ten aldığım bu ikili $50 tutu kargo dahil.

tabi komple kit daha iyi DE0 nano iyi bir tercih gibi

mistek

Bu ara yeni bişeyler öğrenmek istiyordum iyi oldu bu konu. Hadi kit falan alalım.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

speak48

Alıntı yapılan: gerbay - 22 Haziran 2014, 22:08:23
bir hafta izin aldım, hanım köye geldim. yapacak pek birşey yok, elimin altındaki kitaplara bir göz atayım dedim. adam kitabı update etmiş, cortex m3 + cortex m4 yapmış. bir göz atayım derken o kısmı gördüm. hemen dakka bir gol bir foruma yazdım..

ha bu arada internetim falan yok, telefondan tithering cart curt ile yazabiliyom..

vhdl kitabım var da bir bakıyım elimin altında verilog kitabım varmı?

hocam verilogtan şaşmayın.
bir şirket kuralımda beraber işlemciler tasarlayalım :D

E_Kk

"Meselâ: Hendese bir fendir. Onun hakikatı ve nokta-i müntehası, Cenab-ı Hakk'ın İsm-i Adl ve Mukaddir'ine yetişip, hendese âyinesinde o ismin hakîmane cilvelerini haşmetiyle müşahede etmektir."Sözler

speak48

Alıntı yapılan: E_Kk - 23 Haziran 2014, 15:47:59
Hocam neden Verilog?
yazım şekli c tarzında
tip denetimide can sıkıcı değil kullanışlı.

MC_Skywalker

TCl uzantılı scrip dosyası ne amaçla kullanılıyor?

speak48

tcl eda yazılımlarını yönetmek için gerekikor.
tcl Tool Command Language demek zaten.
mouse klave ye ile yapılacak işleri tekrar tekrar yapmamak için
gereken işleri scriptle  yaptırmaya yarıyor.