ARM ile Rar dosya oluşturma

Başlatan ArifAhmet, 02 Temmuz 2014, 23:20:53

ArifAhmet

Merhabalar,
ARM ile örneğin bir sd karttaki veriyi .rar haline getirip tekrar sd karta yükleyebilirmiyiz? hafıza birimleri hakkında pek bilgim yok. Yani bununla ilgili bir standart varmıdır? yada kütüphane.
Yaşasın Open Source!

ArifAhmet

Alıntı yapılan: gerbay - 02 Temmuz 2014, 23:50:01
ARM a linux yüklü ise yapabilirsin..  yoksa RAR yapamazsın, ZIP, GZIP, 7-ZIP (.7z) vs yapabilirsin ama..
Örneğin STM32F4 için yapılabilirmi? kaynakları nerede bulabilirim?
Yaşasın Open Source!

mufitsozen

Alıntı yapılan: ArifAhmet - 02 Temmuz 2014, 23:54:06
Örneğin STM32F4 için yapılabilirmi? kaynakları nerede bulabilirim?

sevgili @gerbay ben senin yerine yazayim, google bilgimide gostermis olurum. :D

Hem arkadas da vakit kaybetmez, acelesi vardir (bu forumda herkesin var netekim  :P)

http://www.7-zip.org/sdk.html
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

Müh. müh.

Alıntı yapılan: gerbay - 02 Temmuz 2014, 23:50:01
ARM a linux yüklü ise yapabilirsin..  yoksa RAR yapamazsın, ZIP, GZIP, 7-ZIP (.7z) vs yapabilirsin ama..

Hocam, mcu platformlari icin rar neden olmuyor? Telefonumdan baktim ama nette mantikli bir aciklama bulamadim..
Destiny of white is dirtied. Destiny of black is found guilty...

trinity

RAR, MP3, PDF gibi dosya sistemlerini kullanmak için bir kütüphane dosyasına ihtiyacınız var, bu tarz kütüphaneler genelde işlemciden bağımsız linux, android gibi bir işletim sistemi üzerine yazılırlar. Eğer böyle bir işletim sisteminiz yoksa benzer bir kütüphanenin kodlarını bulup işlemcinize göre kendiniz derlemelisiniz.

MC_Skywalker

Ayrıca RAR kapalı yani paralı olduğu için pek tercih edilemez GNU project olan TAR kullanılır.  http://www.gnu.org/software/tar/tar.html

Burak B

Gömülü sistemler için LZMA gayet uygun aslında.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

engerex

mozkan87

RAR sıkıştırma algoritması kapalı kaynak o nedenle rar dosyası oluşturamazsınız ancak yanlış hatırlamıyorsam decode algoritmaso açık olması lazım. Bu durumda .rar uzantılı bir dosyayı açabilirsiniz ama .rar uzantılı daha doğrusu winrar sıkıştırma algoritması ile sıkıştırma yapamazsınız.