ubutu-firma ağı- internet baglanti sorunu?

Başlatan mir_as82, 08 Temmuz 2014, 07:15:22

mir_as82

Firmamda laptopumu kullanıyorum ve ethernet ten internete baglanmaya calisiyorum, ama baglanti geliyor hemen kesiliyor, bu periyotta devam ediyor. Bunun nedeni n olabilir ve nasil duzeltirim?

MC_Skywalker

şikette IP dağıtımı Statik mi, Dinamik mi? bunu bilmen lazım.

Statikse IT den IP,SubNet Mask, Gateway ve DNS adreslerini alıp elle gireceksin. Dinamik ise birşey yapmana gerek yok. Otomatik DHCP havuzundan alır. 

Mr_YAMYAM

Firefox seçeneklerinden tercihlere giriniz. Gelişmiş seçeneklerinden AĞ sekmesine tıklayıp ayarlara bakınız.

Vekil sunucu yapılandırmanız ev için yapılmışsa işyerinden giremeyeceksiniz. Bu ayarları uygun şekilde yapınız.

mir_as82

Mr_Yamyam dediğimizi yaptim ama yine internete baglanmiyor. Yarin IT e sorarım. Şu anda modemde ethernet kablosunu farklı biryere soktum ve oldu. Saolun arkadaşlar. Mr_Yamyam saol.

mir_as82

Bu sefer sabah 3-4 dakika girdim simdi tekrar giremiyorum. Hic ayar ve kablo değişmeden bu neden olur?

mir_as82

Şimdi problemi daha iyi anladım. Bağlantı gelip gelip gidiyor. Ben tekrar "wired connection1" e tıkladığımda internet tekrar bağlanıyor. Bunu nasıl çözerim?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: mir_as82 - 10 Temmuz 2014, 09:33:00
Şimdi problemi daha iyi anladım. Bağlantı gelip gelip gidiyor. Ben tekrar "wired connection1" e tıkladığımda internet tekrar bağlanıyor. Bunu nasıl çözerim?
Bir yerlerde wired (kablolu) bağlantılar için ayarların olması gereklidir. Bu ayarların otomatik bağlan olması lazım.
Eğer loop-back otomatik seçilmişse her seferinde kabloluyu aktif etmen gerekir.

mir_as82

Wired Connection 1:
connect: automatically işaretli
MTU : automatic yazıyor textboxta. textbox yanında - + bytes yazıyor.

IPv4 Settings te:
Method : Automatic(DHCP)  seçili

Bunlar normal mi?

MC_Skywalker

Evet normal. Bu ayarlar Dinamik IP için.  şirket networkünüzün IP dağılımı Statik ise IT den IP adreslerini isteyip IPv4 kısmındaki kutucuklara girmeniz gerekmekte.