ds1669 dijital pot devresi tasarımım hakkında fikir istiyorum

Başlatan tekosis, 09 Temmuz 2014, 15:16:09

tekosis

merhaba arkadaşlar. aşağıda şemasını verdiğim devreyi uygulamayı düşünüyorum. henüz ds1669 elime ulaşmadı ve proteusta modeli olmadığı için simule edemiyorum. entegre elime gelene kadar ön hazırlık yapıp zaman kazanma düşüncesindeyim. aşağıda sisteme 0.6V genliğe sahip bir sinüs sinyali mcu ve bu entegre yardımıyla 0-24V aralığında ayarlayabilmek istiyorum. sizce şema mantığımda hata var mı? ikincisi "D" pininden haberleşme nasıl olacak anlayamadım bu konuda herhangi bir seri haberleşme protokolü var mı yoksa puls sayıları ile mi entegreyi yönlendiriyoruz? cevaplar için teşekkür ederim.

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Kabil ATICI

http://atmega32-avr.com/ds1669-digital-potmeter-updown-using-microcontroller/
bir işlemci ile gerçekleştirilmiş örnek devresi. dijital giriş kullanan uygulama göremedim. Kendi veri kağıdında bir şeyler mırıldanmışlar gibi..
ambar7

tekosis

teşekkür ederim hocam bu şemaları incelemiştim. burada kullanılan pinler buton girişleri. hangisini "0" a çekerseniz potun değeri sıfırda kalma süresine göre artıyor ya da azalıyor. ama benim sistemimde potun değerinin gönderilen veri ile doğrudan ayarlanması lazım.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.