udea alıcı verici

Başlatan taytis, 10 Nisan 2005, 08:48:13

taytis

slm arkadaşlar ben hazır rf alıcı verici arıyorum udea katoloğuna baktım fiyatlar uygun ama yardımcı devreyede ihtiyacı var bana bu konuda yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

ete

Udea'da ne gibi bir yardımcı devreye ihtiyaç var açıklarmısın.?.
Ben aldım ve iki ayrı kartta birer pic olmak üzere seri data ile ev içinde sürekli haberleştiriyorum. Hiç sorunsuz çalışıyor.
Uyulması gereken bazı hususlar dışında ilave bir şeye ihtiyaç yok sanıyorum. Ama özel bir şey yapacak isenki açıklamamışsın onu bilemem.
ETE
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

serdarkaradeniz

Arkadaşlar ilk RF deneyiyim udea'nın ATX-34,ARX-34 entegreleri ile yaptığım dizayn harika çalıştı. Ekstrdan sadece pic kullandım. Mükemmel...

tazmana

tam olarak nasıl kullanacağız? datayı seri olarak vericinin girişine göndermek yetrli mi? alıcıda aynen alıyormuyuz? birde alıcıda sürekli bir osilasyon çıkışı var bunu ne yapacağız gerçek sinyalden nasıl ayıracağız?

yucel

FSK modülleri konusunda bilgisi olan varmı

ftsahin

Arkadaşlar ATX-34 ve ARX-34 ile ben de seri iletişim kurmayı denedim. PIC'lerden birinde 1' den 100'e kadar saydırıyorum ve seri olarak ATX-34 üzerinden diğer PIC'e gönderiyorum. Alıcı devre bazen bir değerde takılıyor ve bir süre sonra kendiliğinden çalışmaya başlıyor. Beslemeyi kesip geri verdiğimde yeniden başlıyor ve her defasında başka bir rakamda takılıyor. Modüllerin açıklamasında preamble ve senkron datalarından bahsediyor. Onları da denedim ama düzelmedi.
Bu modülleri çalıştıran arkadaşlar kod gönderebilirmisiniz ? Ben PicbascPro'da yazıyorum.