Güvenilir Laptop Tamircisi arıyorum

Başlatan Saruman, 14 Temmuz 2014, 13:58:02

Saruman

Merhabalar,

Eskişehir ya da Kütahya'da,

Kaypak olmayan,
Profesyonel ve hassas çalışan,
Ay şurası da bozukmuş şunu da yaptık sonradan farkettik deyip mühendis adamı kazıklamayı aklının ucundan bile geçirmeyecek,

laptop tamircisi arıyorum.

Yapacağı şey ise Packard Bell Easynote TM85 modelli laptobun alt ve üst kasasını değiştirmek.

İşin kötü tarafı bu kasaların sıfırını her yerde bulamıyoruz, ikinci el bile olsa temizinden bu kasayı kendi başıma temin edebileceğim güvendiğiniz bir yer var ise montaj işini hallettiririm, kasa temini Türkiye'nin neresinde varsa kabulümdür, sadece tamirci Eskişehir ya da Kütahya'da olmalı.

Şimdiden teşekkürler.

Melih1802

Saruman

Alıntı yapılan: Melih1802 - 14 Temmuz 2014, 14:00:24
e baydan bulabilirsin.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2047675.m570.l1313.TR1.TRC0.A0.H0&_nkw=Packard+Bell+Easynote+TM85&_sacat=0&_from=R40

Hocam malesef ebay'den getirtecek kadar vaktim yok, bilgisayar arkadaşımın ve ben çok talihsiz bir anda 30cm 'den yere düşürdüm, çok yüz göz de olmak istemiyorum , böyle ucuz bir mesele yüzünden son söylenecek sözleri ilk söyledi, iş bitsin bir daha görüşmeyi de düşünmüyorum kendisiyle, yaptırıp geçeceğim.

Arkadaşım  haftasonu Diyarbakır'a dönüyor.

t2

Bulunmaz nptebook klavyeyi burada bulmuştum. belki sizin parçalar da vardır

http://www.dataservis.net/

Saruman

Alıntı yapılan: t2 - 14 Temmuz 2014, 14:25:32
Bulunmaz nptebook klavyeyi burada bulmuştum. belki sizin parçalar da vardır

http://www.dataservis.net/

Bu firmayı aramıştım hocam, maalesef ellerinde yok.

trinity

Alıntı yapılan: Saruman - 14 Temmuz 2014, 13:58:02
Profesyonel ve hassas çalışan,

Dediğin zaman ne yazıkki fiyat katlanıyor, tamirciler genelde parça değiştirip para kazanmak istiyorlar, düz işçiliğin Türkiyede para etmediğini iyi öğrenmişler.

t2

üfürükleme işi de var. oynayan lehimler üfürükleyince yerine yapışacakmış. adama güvenecekmişiz bu bölgeye o bakarmış. laptopun eskisinden daha fena oluyor.açılan makine artık açılmaz oluyor. halbuki sadece ekran da sorun varddı. sorun 1 ken 10 oldu.

sabit diskini çıkarıp, köşe başındaki çöpün orada taşla ezip ekranını kaportasını komple parçalayıp çöpün içine atıyoruz. Beyaz renk 17 inch packard bell easy note . 6 sene kadar kullandıktan sonra böyle yaptım.

Melih1802

Alıntı yapılan: Saruman - 14 Temmuz 2014, 14:40:32
Bu firmayı aramıştım hocam, maalesef ellerinde yok.

Tek seçenek yetkili servis gibi duruyor onları aradınmı.

Saruman

Alıntı yapılan: t2 - 14 Temmuz 2014, 16:40:35
üfürükleme işi de var. oynayan lehimler üfürükleyince yerine yapışacakmış. adama güvenecekmişiz bu bölgeye o bakarmış. laptopun eskisinden daha fena oluyor.açılan makine artık açılmaz oluyor. halbuki sadece ekran da sorun varddı. sorun 1 ken 10 oldu.

sabit diskini çıkarıp, köşe başındaki çöpün orada taşla ezip ekranını kaportasını komple parçalayıp çöpün içine atıyoruz. Beyaz renk 17 inch packard bell easy note . 6 sene kadar kullandıktan sonra böyle yaptım.

Tamire giren laptoptan hayır gelmiyor, dikkatli kullanmak lazım.

Alıntı yapılan: Melih1802 - 14 Temmuz 2014, 18:47:52

Tek seçenek yetkili servis gibi duruyor onları aradınmı.

Hocam yetkili servisi aradım ve bir de mail attım, dönüş bekliyorum.