C2000 Launcpad'e Başlayamama !

Başlatan Firzen, 15 Temmuz 2014, 22:56:10

Firzen

Elimde "C2000 Piccolo F28027 MCU" launchpad bulunmakta. Yaklaşık 1 sene oldu. Elimdeki işleri bitirince dedim ki aldım madem hadi bir kullanayım şunu.

Aldığım güne hala lanet okuyorum. Bu " CodeComposerStudio 6" denilen programdan iğrendim. Nasıl kullanılıyor öğreneyim dedim. "Getting Started" pdf dosyasındaki denemeyi yapıyorum dosya eksik derleme hatası kütüphane bulunamadı bir sürü hata vs.. verdi durdu.

Halbuki örneği çalıştırmayı deniyordum yani durum çok vahim. Hatta bir ara ControlSuite diye bir eklenti yüklememi istedi 1Gb'lı sanırsam. Onuda kurdum içindeki örneği denemeye çalıştım. Sonuç = 0;

Bu Launchpadden almış olupta deneme yapma çalıştırma fırsatı olan var mı acaba?

1- Matlab olmayacak ( 60,000tl bir programa para veripte $10 çip programlama saçma geliyor )

2- VisSim - Embedded Controls Developer v8.0 for TI C2000 Denediniz mi? (Ben denedim CCS yüklü olsun ordan doğru derle diyor. Hatta mümkünse oradan yaz ben sana matlab gibi görsellik sunayım sen aval aval CCS den devam et benim içinde $2000 öde diyor)

3- Ciddi manada CCS den örnek yazabildiniz mi?

4- Başka bir derleyici var da ben mi bilmiyorum?

5- Sizinde rafta süs gibi mi duruyor?

6- Çok şey mi istiyorum?

Cevaplarınız için Şimdiden Teşekkür ederim. 
Kararsız...

z

En son kullandigim cip yanlis hatirlamiyorsam TMS320F28035 idi.  Asm ile yaziyordum.  ARM'a gectikten sonra elime almadim.

CCS biraz giciktir ama abartmissin.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Firzen

Hocam nasıl bir başlangıç yapılıyor biraz anlatırmısınız valla canımı çok sıktı :(
Kararsız...

z

4 sene onceki calismalara bakayim dedim ama CCS platinum 3v3,  karti takmami istiyor. Tam toparlanma zamanimda kim bilir nereye kaldirdim.

Hazir led projeleri geliyor diye hatirliyorum. Onlari calistiramadinmi?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Firzen

Alıntı yapılan: z - 16 Temmuz 2014, 00:56:53
4 sene onceki calismalara bakayim dedim ama CCS platinum 3v3,  karti takmami istiyor. Tam toparlanma zamanimda kim bilir nereye kaldirdim.

Hazir led projeleri geliyor diye hatirliyorum. Onlari calistiramadinmi?

Hocam zaten delirdiğim nokta o hazır projeler dahi çalışmıyor hata verenler onlar kütüphane dosyaları vs...
Kararsız...