8+1 pic

Başlatan yercik, 12 Nisan 2005, 00:57:50

yercik

1 Ana ve 8 toplayıcı olarak bir pic devresi oluşturmak istiyorum. Toplayıcıların tüm portb uclarından gelen veriyi porta.0 ucundan ana picin portb.0 (1. toplayıcı) portb.1 (2.toplayıcı) şeklinde bağlantıyla toplamak istiyorum. Yani 9 pic ile 64 giriş ve sonunda PC ile okumak. Programlari basitce hazırladım proteusda denemek için ama tüm veri gelmiyor. Örneğin toplayıcı picden "Port Acik" yazısını ana pice sonrada ana pic ile virtual terminale gönderiyorum Pr ckotAi geliyo. 54321 gönderiyorum 53142 geliyo sorun Proteus mu 2,3 pic ile çalışamıyo yoksa bende mi?

SpeedyX

programını vermemişsin, devre şeman belli değil. neyi nereye bağladın?
somut birşeyler ver ki somut cevaplar alabil.

CaFFeiNe

picin çıkışlarınımı arttırmak mı istiyorsun sana 64 girişin bilgisini pc de göreceğin bir sistemmi lazım?
eğer öyleyse örneğin 8 adet 8bit paralelden seriye shift register kullanarak bir pic ile shift registerları okuyup pc ye gönderen bir prog + devre yapabilirsin 8 tane pic kullanıp bunlara kod yazmaktan ve senkronize bir şekilde çalıştırmaya uğraşmaktan daha kolay olur kanaatindeyim

ve speedyx arkadaşa katılıyorum soru sorarken problemin ne olduğunu daha iyi açıklasanız ve gerektiğinde şema vs. ile destekleseniz cevap almanız kolaylaşır.