100 liralık tabletler..?

Başlatan Andromeda, 20 Temmuz 2014, 13:04:37

Andromeda

Bu tabletler imal edilirken elektronikten fedakarlık yapılıyor mu , yoksa kurallara uygun mu imal ediliyor..
yani arıza çıkarma ihtimali diğerlerine göre nasıl?
hediye 2 tane almayı düşünüyorum da..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Mucit23

Uzak dur Bence. Elektronik Çöp'den başka birşey değil.

Tesla.25

Herşeyi geçtim bu tabletlere 512 MB RAM koyarlar. Ki bu da, Android yüklü tableti alıp, duvara fırlatmanıza sebep olur.

z

Atiyorum bunlari kullanimi pratik iletisim kanallarindan kendi devrelerimizle haberlestirip ekran, dokunmatik tus takimi vs gibi ulvi amaclar icin kullanabilirmiyiz?

mesaj birleştirme:: 20 Temmuz 2014, 13:21:05

Ya da sorumu degistirip sorayim.

Kablolu baglanti yaparak ARM CM3 islemcimden baglanip tabletin ekraninda grafik cizdirmek dokunmatik tuslari okumak gibi bir amacim var.

Bu amacla onerebileceginiz en ucuz tablet markasi ve modeli nedir?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Mucit23

Ben bi ara tamirini yaptım ordan biliyorum. Gerçekten çok dandikler. Yapılan fedakarlıkları görmek için normal tabletlerle 100 liralık dandik tabletlerin ana lartlarına göz gezdirmek yeterli :)

Sağlam bir çoçuk sanırsam 1 hafta içersinde iş görmez hale getirebilir  ::) ::)

Verilen paraya yazık.

Ama şöyle birşey var. Tabletlerin Ekranları, dokunmatikleri ve Anakartları üzerinde birçok malzeme (Wifi&Bluetooth modülü vs)mikrodenetleyicili projelerde kullanılabilir.  Bir çoğunda standar 7" 800x480 TFT ekranlar kullanılabiliyor. Bende 3-4 tane olacaktı.
Bu ekranları çalıştırmak için SSD1963 gibi bir driver ic alıp kart yapılabilir.
Dokunmatik ekranlarda genellikle GT811 gibi touch controller çipleri kullanılıyor ve I2C ile haberleşiyor.

Bu tür donanımlarla uğraşmak faydalı olabilir.

Z hocam yanlış anlamadıysam istediğinizi yapmanız için Android için program yazacaksınız. Bu program tablette çalışsın yeterli. Ucuz bir tabletde işinizi görebilir.

z

Tableti acip modifikason vs yapmak istemiyorum. Cihazin interfacelerinden baglanip hemen konusabilmek istiyorum.

Bu konuyu acan hislerime tercuman oldu.

Bu 100 TL lik tabletlerin adi sani nedir? Resmine falan bakabilirmiyim?

t2

not: Android programı Delphiyle yazmak için XE6 kullanılabiliyor.

z

Peki tablet ile kartlarimi hangi iletisim kanali uzerinden konusturacagim?

Kartimin host usb olmasi isime gelmez. Tablet host olursa kendi kartim HID yapabilirim.

Veri aktarimi icin RS232 tercih ederim.

Iletisim seceneklerinde neler var?

MrDarK

Alıntı yapılan: z - 20 Temmuz 2014, 13:44:25
Peki tablet ile kartlarimi hangi iletisim kanali uzerinden konusturacagim?

Kartimin host usb olmasi isime gelmez. Tablet host olursa kendi kartim HID yapabilirim.

Veri katarimi icin RS232 tercih ederim.

Iletisim seceneklerinde neler var?

Bluetooth , wifi vb.. tabi bu iletişim kanallarında da bağlantıyı bir şekilde elle başlatmak lazım otomatik olur mu bilemiyorum.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Mucit23

En basiti bluetooth sanırım hocam.

Tabletin Host olması durumunda Klavye, Mouse USB bellek gibi aygıtları çalıştırabiliyor. Yazdığınızı programla kendi hid aygıtınızlada haberleşir sanırım.
(Gerçi 100 liralık tabletlerde bu özellik olmayabilir. ) Bluetooth yine çoğu tablette bulunabiliyor. Bence sizi daha az uğraştırır.

z

Eski kafaliyim RF haberlesme icin simdi sac bas yolmayayim, USB haricinde kablolu secenek yokmu?

Mucit23

z

Peki duterim androidini mandroidini desek.  Flashi silip dededen kalma yontemlerle cipleri init edip ekrani, tus takimini kullanacak  kod yazmak istesek gerekirse tabletin kutusuna bir iki delik delip konnektor baglamayi da goze alsak...

Bu yazilimlari yapabilmek  icin gerekli dokumanlara ulasabilirmiyiz?

Mucit23

Yazılım bilgim pek iyi değil hocam okadarını bilmiyorum ama Muhtemelen döküman bulamazsınız.
Fakat şu azıcık yazılımcı halimle tahmin edebiliyorum. Yani onu yapabilecek seviyede olan birisi zaten usb'den işini görür. (Görmezmi? Eminim Sizde yapardınız. )

mesaj birleştirme:: 20 Temmuz 2014, 13:31:32

https://www.sparkfun.com/products/retired/10748
Şöyle bir ürün vardı. Bi inceleyin isterseniz.