oksijen sensörü

Başlatan diot, 14 Nisan 2005, 17:32:59

diot

Merhaba arkadaşlar bi proje için lazım olan bir sen sör yada buna benzeyen bir cihaz lazım.

amacı bir gaz karışımında birim hacimdeki oksijen miktarını yada yüzdesini bulmak.

örnek : bir odada, dağda,ormanda veya kapalı bir kapta yüzde kaç osijen var.

salim ALTIN

merhaba.
enjeksiyonlu rabalarda eksoz hattı üzerine bağlı olan bir oksijen sensörü vardır. bu belki işini görebilir bir bak istersen.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

EES

WWW.FIGARO.COM

incele bakalım.Konuyla ilgili bilgi verecektir.

Ileri Teknoloji Ltd STI
Seyrantepe Mahellesi
Bulut Sokak No:3 Kat 4
Seyrantepe Istanbul TURKEY
Tel: (90)-212-281-6078
Fax: (90)-212-281-6332

teknisyen

üstadım  normal şartlarda dogada yani havada %21-22 oksijen vardır
oksijen ölçüm cihazları satılıyo mevcut ama çok pahalı  bilgin olsun eger  ben kendim  yaparım diyosan sensör lazım   buda pahalı ama medikal sektörde tanıdıgın arkadaşın var ise (anestezici medikal ) sana bu sensörü bula bilir eger yok ise bana mail at sana yardım cı olabilirim esen kal

diot

gerçi banada lazım değil ama bir arkadaş biyoloji konusunda bir araştırma yapıyor. ona yardımcı olacağım.
konu şu : kapalı bir ortamda sahte bir atmosfer oluşturulacak. dünyanın oluşumundaki gibi metan ve ağır gazlardan oluşan. içine foto sentez yapabilen mikroorganizmalar konulup. üremeleri ve ortamdaki atmosferi nasıl değiştirdikleri incelenecek.

yani oksijen oluşumu takip edilecek.

timpati

bu daha çok Darwin'cilerin kanıt arama çabalarına benziyor :D  :D
why mr. anderson, why ?

fatihsatir

Valla dostum bi sitede okumuştum oksijen sensörünü fakat fiyatları gerçekten yüksektir. Makinesini almak istesen o dahada yüksettir. EES arkadaşımızın verdiği linktede ben bişey bulamadım ama aradın mı bulabileceğine inanıyorum.
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!

kobrasalar

ben konuyu lambda sensörü kısmından ilgiliyim ama wikipediada lambda sensörünün eksoz gazının içindeki oksijeni ölçtügü yazılmış ilginizi çeker se buyurun link:
http://en.wikipedia.org/wiki/Oxygen_sensor