Spindle Motormu yoksa Avuç İçi taşlama Makinası mı kullanmalıyım.

Başlatan Ahmet Polat, 03 Ağustos 2014, 09:56:20

Ahmet Polat

Arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Size sormak istediğim yumuşuk (Bıçakla oyulabilecek) kayaçlar üzerine işleme yapacak bi makine modelledim üzerinde 5 tane motor yuvası var. Motorlar küçük ebatta ve sessiz olursa iyi olur.
Size 3 şey sormak istiyorum
1 En az 8 saat çalışabilecek nasıl bir motorlar almalıyım ?
2 Sürekli durdur çalıştır yapılsa motorlar zarar görür mü ?
3 Elmas uçlar uzun süre dayanması için su soğutması yapmalı mıyım ?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

gumush

Oncelikle hosgeldiniz.
Spindle olmayan taslama motorlari cok gurultuludur. Sogutma sorunlari olabilir. Spindle'larinda hava ve su sogutmali olanlari var uzun sure calisma icin su sogutmalilar tercih edilebilir.
Sogutma yapmak hem uc omrunu hemde parcanin yuzey kalitesini olumlu etkiler.
Hikmet Gumus  izmir

t600

kesme için ucuz bir çözüm el frezesi . googlede ara . Bıçak konusuna gelince doğru devir , doğru bıçak , doğru talaş pasosu Soğutma sıvıları diye arama yap

Ahmet Polat

Yapacağım sistemde 10 cm aralıklarla 5 tane matkap olması gerekiyor tek spindle motorla bütün ucları beraber çalıştıra bilirmiyim ?

Ahmet Polat

http://www.ebay.com/itm/CNC-2-2KW-Spindle-Motor-Frequency-inverter-Mount-ER20-Collet-water-pump-/281400204656?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4184c25d70

Bu Motor işimi görür gibi ama yoksa yerli motor mu kullanmalıyım?

linkteki spindle motoru kullanırsam bütün ucları beraber çalıştırırım. + Su pompası da hediye :)

Çıkan suyuda küçük hortumlarla elmas uçlara verir oradan da devir daim ettiririm