El yapimi ledli buyutec. Smd malzeme ve boardlar icin.

Başlatan vedo35, 21 Ağustos 2014, 17:16:32

vedo35

Arkadaslar isinize yarayacak bir fikirdir diye konuyu buraya actim. Belki buna benzer birseyler yapan birileri vardir. Ebaydan benzerlerini gorup yaptigim bir proje. Hem bir suru para vermeden yaklasik 30x buyutecli smd kartlarda, smd malzeme okumada, kart yuzeylerini incelemede bayagi isime yariyor. Ebaydan ucuz ledli bir tane buyutec aldim ama her kullanmak istediginizde dugmeyi aciyorsunuz isiniz bittiginde kapatmaniz lazim yoksa pili cabuk bitiriyor. Ustelik 23mm lensi var. Ben eski bir fotograf makinasinin lensini kullandim 35mm lik. Benimki push button switchli. Boylece pil tasarrufu yapiyor. Resimdede goruldugu gibi lr1130 /ag10 dugme pillerden kullandim. Pil yuvasi olarakta bir siringayi dikkatlice keserek pilleri icine yerlestirdim. Kontak yuzey olarak bakir banta ince kablolari lehimledim. Pillerin yuzeyine iyi temes yapmasi icin siringanin icindeki pompayi kullandim. Boylece pil degistirilmeside kolay oluyor.  Yapmak isteyene simdiden kolay gelsin. Resimleri asagida.
Biraz zihni sinir turu is oldu ama idare edin artik. Dedik ya el yapimi. :))

Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.