Bataryadan PC Çalıştırmak

Başlatan Tagli, 23 Ağustos 2014, 12:43:33

Tagli

Bir çeşit bilgisayar güç kaynağına ihtiyacım var ama 220 AC değil, 24 volt DC girişli olmalı. İnternette aratınca birkaç yabancı site çıkıyor. Hatta Google'ın ilk sayfasını powerstream.com diye bir yer kapatmış gibi. Aramalarımda anahtar kelime olarak "24 volt input pc power supply" yazıyorum.

Bu türde bir ürünü başka yerde gördünüz mü? Türkiye'den temin etmem mümkün müdür?
Gökçe Tağlıoğlu

quarko

"24VDC TO 220VAC POWER INVERTER" diye aratırsanız bir sürü ürün bulabilirsiniz.
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

Tagli

Yönlendirme için teşekkürler. Bu hiç aklıma gelmemişti, kafamda hep tek ürün olarak bulacakmışım gibi düşünmüştüm. Dediğin gibi, pek çok ürün çıktı. Bunlarla, herhangi bir PC güç kaynağını beraber kullanabilirim.
Gökçe Tağlıoğlu

Kabil ATICI

Bir ara televizyonda doğrudan akü ile bilgisayar çalıştırma hakkında bir konu idi. Olay kesintisiz güç kaynağını bilgisayarın içine alınması konusu idi. Yani iş 220V tarafına girmeden doğrudan bilgisayarın  kullandığı gerilimlere indirgenmesi idi.

Teorik olarak bilgisayarın  güç kaynağındaki 220V girişindeki sürücüler değiştirilerse 24V içinde kullanımı mümkün olabilir. Tabii olayı sadece teknolojik bir olay olarak izlediğimden kim yaptı hikayesini hatırlamıyorum.
ambar7

quarko

Alıntı yapılan: Tagli - 23 Ağustos 2014, 13:03:04
Yönlendirme için teşekkürler. Bu hiç aklıma gelmemişti, kafamda hep tek ürün olarak bulacakmışım gibi düşünmüştüm. Dediğin gibi, pek çok ürün çıktı. Bunlarla, herhangi bir PC güç kaynağını beraber kullanabilirim.

Rica ederim. Evet bu tür birçok ürün var. Bende arabada laptop için şarj ihtiyacım olduğunda bu tür ürünlerin çakmak soketi girişli olanları mevcut. Onları kullanıyorum. PC ler ortamala 100W civarı güç tükettikleri için boyutları da çok büyük olmuyor. Sizde alırken güç ihtiyacınıza göre alın. Fazla büyük olmasın gereksiz yere.
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."