Usb Uart Çevirici arayışı

Başlatan skara1214, 24 Ağustos 2014, 12:30:29

skara1214

bir cihazda 7-24 ÇALIŞMAK üzere usb to uart driver arıyorum.Bu zamana kadar mcp2200 kullanıyordum.Ama şöyle bir enteresan problemle karşılaştım;
Benim kendi bilgisayarımda bilgisayardan data yollandığında 20 ms de cevap geri dönerken başka 3 farklı bilgisayarda 120 ms de dönüyor.Sistemin 30 ms de sorgu yapması gerekiyor bu sebepten mcp2200 bu iş için uygun değil onu anlamış oldum. Bu arada DLL li olmalı ve  vendor , product id değiştirilebilmeli. mcp2200 da  bu kolaydı.

-Silicon labsin cp2104 entegresinin breakout bourdunu expkitsten aldım ve denedim problem çözüldü. Her bilgisayarda sistem 20 ms de cevap veriyor. Fakat dediğim gibi bu sistem 7-24 çalışmalı acaba bu çip sıkıntısız çalışırmı ve dışarıdan kristalde takılı değil acaba uzun zamanda sıkıntı çıkarmı?

-Bir diğer seçenekte herkesin bildiği üzere ft232rl bununda üzerinde kristal yok aa dışarıdan takılabiliyor ve bayada yaygın kullanılıyor. Fakat benim başıma şöyle birşey geldi mcp2200 driverini yükledikten 2 hafta sonra ft nin driverleri çalışmamaya başladı. Bu sebepten fdti kullanmamıştım.

Bu bilgiler ışığında sizin önerebileceğiniz birşey varmı sizce hangisini kullanmalıyım?yada başka seçeneklerde varmı?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

mur@t

FT232 dışındakileri hiç kullanmadım.
FT232RL'yi kullandığım devre, 115200 baud hızında sürekli data gönderiyor ve yaklaşık 3 senedir hiç kapatılmadan çalışıyor.

ialtinkopru

skara1214

Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

Erol YILMAZ

CP2104 ü kullanıp memnun kalan var...