Yardımcı olacaklara ufak hediyeler

Başlatan Niyazi_SARAL, 03 Eylül 2014, 10:28:21

Niyazi_SARAL

Merhaba,

Çizgi Tagem "Gömülü Sistemler ve Mikro Denetleyiciler Sertifika Programı" açıldı. Sizlerden sınavlardaki hataları, eksikleri veya yanlış anlamaları bulacaklara aşağıdaki hediyelerden vereceğiz. Yardımcı olursanız müteşekkir kalırız.

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

RaMu

22. soru "olan olan" yazılmış,
24. 25. soru Türkçe açıklama yok,
26. soru çok kötü sorulmuş,
28. soru açıklama yanlış
Alıntı Yap(Açıklama: Bir onlatılı sayı 4 bit ile gösterilir. İki tabanında bir sayıyı onaltılı sayıya çevirmek için ilk önce sayı 8 bit olarak guruplandırılmalı ve LSB'inden başlanarak dönüştürme işlemi tamamlanmalıdır.
...ilk önce sayı LSB den başlanarak 4 bit olarak gruplanmalıdır... olmalı.
38. soru dalga boyunu sormuş, şıklarda frekans var,
41. soru şıklar Türkçe ye tam çevrilmemiş,
49. soru seçenekler tam Türkçe değil ve  A ve C şıkkı mantıken yanlış yerde

Bide sınav sonunda hangilerini yanlış yaptığımı gösteremiyor mu?
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

Niyazi_SARAL

İlginize teşekkürler ancak edit copy paste ile soruyu yazmadan bulmam mümkün değil. Sistem sorularu rastgele ve her seferinde farklı sırada getiriyor. cevaplar da öyle. Soru hakkında kısa bir yardım ile bulabilirim ancak.
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

RaMu

Keşke önceden uyarsaydınız,
böyle sorulduğunu hiç tahmin edemezdim,
vaktim olursa birdaha çözer yazarım.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

pea

Alıntı yapılan: Niyazi_SARAL - 03 Eylül 2014, 10:28:21

Çizgi Tagem "Gömülü Sistemler ve Mikro Denetleyiciler Sertifika Programı" açıldı. Sizlerden sınavlardaki hataları, eksikleri veya yanlış anlamaları bulacaklara aşağıdaki hediyelerden vereceğiz. Yardımcı olursanız müteşekkir kalırız.

C++ sınavının %90'ı Google Translate ile çevrilmiş.
Herhangi bir çeviri girişimi olmadı mı acaba? Olmadıysa hataları yazmakla uğraşmayayım  :-\