İlkel ama işe yarıyor(kapağı yapışık cihaz kutuları açma)

Başlatan FUNKY, 05 Eylül 2014, 22:28:05

baran123

salim ALTIN

Merhaba. 

Alıntı yapılan: RaMu - 05 Eylül 2014, 22:54:27
İkinci videodaki hiç inandırıcı gelmedi
o yüzden hemen denedim,
ve evet tak diye elimle açtım,
spreyi nereden buldun diyeceksiniz :)
genelde silikon vs. sökmek için kullandığım birşey var,
asıl amacı japon yapıştırıcısı gibi bir yapıştırıcının hızlı kurutucusu olmak,
alttaki resimdeki sprey,
yani bu spreyi kullanarak yukarıdaki videodaki gibi laptop adaptörü vari şeyleri açabilirsiniz,
dediğim gibi denedim ve sıkıntısız sadece elimle açıp ayırdım,
bu arada ürün çok yaygın bulunuyor;
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Adaptoru acmak icin falcata bicagini keski gibi kullanip  yeterli hizda vurunca kutu ek yerlerinden aciliyor ama zahmetli oluyor. Kapatmak icinse kloroform kullaniyorum. Pleksi yapistirilan malzeme. Plastigi eriterek yapistiriyor. Ici duz bir kaba kloroform koyup kapagin komple yapisacak yuzeyini buna bandirip yapistirilacak yere bastirarak oturtun biraz baskili tutar yada lastik gecirip kurumasini beklerseniz orjinaligibi olabiliyor.

Siprey konusu ise ilginc , gercekten ise yararmi yada yaradimi merak ediyorum. Ultrasonik yapistiricida yapismis olana etkisi olacagini sanmam. Sonucta ek malzemesiz plastik eriyerek plastige yapisiyor. Yuzeyi eritmeden siprey ek yerini nasil eritecek?????
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

demircan

teknik adam o cihazları o şekilde açmaz şahsen ben ben düz ağızlı tornavida ile açıyorum bu sistemlerde genelde vida olmuyor o yüzden açarken sıkıntı yaşanıyor çekiçle vurarak açtıktan sonra adaptör nasıl toplanır bilmiyorum ??
Direnç kızarsa kondansatörün tepesi atarmiş..

gevv

Akfix 705 deneyen varmı

Alıntı yapılan: RaMu - 05 Eylül 2014, 22:54:27
İkinci videodaki hiç inandırıcı gelmedi
o yüzden hemen denedim,
ve evet tak diye elimle açtım,
spreyi nereden buldun diyeceksiniz :)
genelde silikon vs. sökmek için kullandığım birşey var,
asıl amacı japon yapıştırıcısı gibi bir yapıştırıcının hızlı kurutucusu olmak,
alttaki resimdeki sprey,
yani bu spreyi kullanarak yukarıdaki videodaki gibi laptop adaptörü vari şeyleri açabilirsiniz,
dediğim gibi denedim ve sıkıntısız sadece elimle açıp ayırdım,
bu arada ürün çok yaygın bulunuyor;
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

restore

coco

Spreyle açılması sanki çok basitmiş gibi yapılyor.Ama o kadar basit değil bence. Adaptörcünün ses yöntemiyle   hiç belli bile oluyor açılıp kapandığı.

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 06 Eylül 2014, 14:40:23
yapıştırılırken aynı yöntem ile yapıştırılıyor zaten.

Nette branson firmasını araştırın.Ultrasonik kaynak olarak geçiyor.Sesle de kırarken uygun frekansı kollayıp yapılabiliyor olabilir.

Mantık basınç altında titreşimden dolayı iki madde birbirine sürterek ısıdan dolayı 2 plastik birbirine kaynıyor..

pedalist

arkadaşlar laptop adaptörü ve benzeri yapışık kutuları açmak için benzin kullanıyorum.
nasıl oluyor derseniz; şırıngaya benzini çekeceksiniz ve kutunun ek yerlerine sıkacaksınız.
3-5 dakika sonrası düz ağız tornavida veya kontrol kalemi yardımıyle ek yerlerini yavaş yavaş
kastırarak kutuyu kırmadan çatlatmadan orjinal şekilde  açacaksınız.ve banada dua edeceksiniz :)

Recep METE

Benim anlamadigim olay neden bu adaptörleri acilmayacak sekilde yapıyorlar. Bunun arizalanacagini hiç mi düşünüyorlar.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

F.T

Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ipek

bir depoda okazyon 12V 1.6A adaptörler buldum sudan ucuz idiler zira 110 volt ve voltaj seçme selektörüde bulunmamaktaydı.aynı ürünün kutusu parçalanmış haldekini gördüm 2 adet 110 volt sargısını paralel bağladığını gördüm ,ayırır seri bağlar 220 yaparım diye hepsini aldım,sonuçta cihazda 3 adet vida var,söktüm vidaları yahu kutu açılmıyor,vida artı yapıştırıcı yapmış.yahu bu ne şiddet bu ne celal ne kadar kinci imiş.gösteririm sana ben diye rambo bıçağımın içinden çıkan incecik ip gibi esnek testere ile hepsini açtım,kutularda çok az tahribat vardı fakat ellerim mahvolmuştu.

yapıştırı iken  reklam ofisinden ince ilaç aldım onunla yapıştırdım kimyadan anlamam doğru yazamamış olabilirim kutunun üzerinde triklorür etilen gibi bir şey yazıyordu.

bir arkadaşıma yaşadığım bu boş işleri anlattım,oda hiç uğraşma iyi bir mengenen varsa iki tarafa gazete kağıdı koy sabırla yavaş yavaş sık kendiliğinden açılır diye gözümün önünde şıp diye açtı.kaptım işi diyerek bende denedim tık yok.bazı işler için doğuştan kabiliyet gerekiyor galiba.

muhendisbey

Alıntı yapılan: semfero - 07 Eylül 2014, 17:49:10
Benim anlamadigim olay neden bu adaptörleri acilmayacak sekilde yapıyorlar. Bunun arizalanacagini hiç mi düşünüyorlar.
Kaldır at, yenisini al mantığı yüzünden.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

ErsinErce

kaldır at işin ekstrası asıl düşündükleri kolay açılabilir birşey yaparsak biraz tamirden anlayan ve/veya tamir ederim bunu deyip beceremeyecek kişileri uzak tutmak
bir adaptör yüzünden birkaç katı masraf çıkartmanı engelliyorlar

JOKERAS

Selam,
Ben denedim işe yarıyor.
Cep tel adaptörü,telsiz telefon adaptörü,laptop adaptörü hepsi açılıyor.
Bu sprey plastiği eritebilecek incelikte ve çok uçucu bir malzeme.
Bazı adaptörlerin kapak birleşim noktalarında boşluk-aralık yok,o sebeple sprey sıkıldığında
birleşim noktasına ulaşmıyor özellikle laptop adaptörlerinde.

Şu şekilde açılıyor...
Adaptörün birleşim noktası bir bıçak veya bir tornavida ile kanırtarak bir aralık oluşturulup bir miktar sprey sıkıldığında
sprey sıkılan noktadan itibaren açılmaya başlıyor.
Mesele spreyi birleşim noktasına ulaştırmak.

Bir arkadaşım bunları antifiriz ile açtığını söylemişti.
Birleşim noktalarına antifiriz damlatıp ortalama 1 saat bekledikten sonra açılıyor demişti,ben denemedim!
Bunu diyen arkadaşım piyasadan bozuk adaptörleri toplayıp içlerini bu şekilde açıp tamir ediyor.
Deforme olmuş çizilmiş adaptör kapaklarını selülozik tinerle çizik noktalarını homojenize edip sonra sabunlu su ile yıkıyor,
adaptör kapakları yeni gibi oluyor.
Bu şekilde milli servet  geridönüşüm yapılmış oluyor,güzel iş.

t2

Bu sprey dediğiniz spreyin tam markası ve numarası gerekli. ilksayfada resim var ama ifade açık değil. arkadas resimdeki spreyi kullandım dememiş. şehir Efsanesine,devam...

mesaj birleştirme:: 08 Eylül 2014, 14:18:34

Alıntı yapılan: JOKERAS - 08 Eylül 2014, 13:33:58

Ben denedim işe yarıyor.

JOKERAS

Şehir efsanesimi?
Denedim diyorum okumadınızmı?
Mad Wolf hızlı yapıştırıcı Markası bu.