İlkel ama işe yarıyor(kapağı yapışık cihaz kutuları açma)

Başlatan FUNKY, 05 Eylül 2014, 22:28:05

FUNKY

merhabalar
elektrik şoku yedikten sonra yanan laptop adaptörünü açıp tamir etmek istedim yapışık olduğundan  keserak açacaktım    bir de you tubeye bakayım dedeim nasıl açılıyor diye.

kimisi testereyle kimisi  kesici çarkla  açmış  fakat sanırım Hintliler çekiçle vura vura açıyorlar denedim  oldu  :)
How to open laptop charger

bu da günün tekniği süper bir sprey..

Laptop Charger Repair, How to Open the Case Taking apart a dc adapter

sfiber

siz gene keserek açmışsınız ben penseyle kopara kopara açıyorum.Yöntem çok güzel denemek lazım.

Mr.Java

RaMu

İkinci videodaki hiç inandırıcı gelmedi
o yüzden hemen denedim,
ve evet tak diye elimle açtım,
spreyi nereden buldun diyeceksiniz :)
genelde silikon vs. sökmek için kullandığım birşey var,
asıl amacı japon yapıştırıcısı gibi bir yapıştırıcının hızlı kurutucusu olmak,
alttaki resimdeki sprey,
yani bu spreyi kullanarak yukarıdaki videodaki gibi laptop adaptörü vari şeyleri açabilirsiniz,
dediğim gibi denedim ve sıkıntısız sadece elimle açıp ayırdım,
bu arada ürün çok yaygın bulunuyor;
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

FUNKY

vayy be.. ben çekiçle kutuya vururken  o sprey  karşımdaki rafta duruyordu  :)
sağol .....

mustafa_cmbz

Çekiçle vururken dikkat etmeniz gereken bazı adaptörlerde 220v filitre bobini kutunun yanında oluyor fazla vurursanız sarsıntıdan ayakları kopabiliyor sonra uğraştırıyor :p

Andromeda

Benzer bir adaptörü keserek açtım ve düzgün bir şekilde kapadım, tabii bant kullanarak..
küçük bir tlf. şarjını ise açarken parçalandı, iki parçanın plastik dökümü öyle bir şekilde yapılmış ki
adeta kapanınca mühürlenmiş, iç içe geçmeler vs..bir daha açılmasın diye..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

coco

Mecdiyeköyde  adaptör tamircisinde makina var Ses ile açıyormuş o makina.

FUNKY

elimdeki yapıştırıcı activator ü üç adaptor kutusunda denedim açmadı.bendeki farklı veya bozulmuş olabilir.
arkadaşlar deneyen var mı?

learner

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: coco - 06 Eylül 2014, 12:25:01
Mecdiyeköyde  adaptör tamircisinde makina var Ses ile açıyormuş o makina.

yapıştırılırken aynı yöntem ile yapıştırılıyor zaten.

Nette branson firmasını araştırın.Ultrasonik kaynak olarak geçiyor.Sesle de kırarken uygun frekansı kollayıp yapılabiliyor olabilir.

Mantık basınç altında titreşimden dolayı iki madde birbirine sürterek ısıdan dolayı 2 plastik birbirine kaynıyor..

t2

Aktivatörle adaptör sökme videosu, free energy videoları gibi mizansen olabilir.

Okan AKÇA

Kilometre Tamiri yapan kişiler bu tur spreyler kullaniyor  gercekten var

t2

Spreyin tam markası,numarası gerekli.
Aksi halde şehir efsanesi.

z

@T2

Yapıştırıcıyı aşırı sertleştirip kırılganlaştırmak mümkün olabilir.
Arama yapınca bazı sprey markaları çıkıyor. Bir denemek lazım.

https://www.google.com.tr/?gfe_rd=cr&ei=AkcKVKz-CMjm-gbmkYHYDg#q=sertle%C5%9Ftirici+spreyler
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com