Bu resimdeki malzeme nedir?

Başlatan Mucit23, 06 Eylül 2014, 21:47:44

Mucit23

Resimde gördüğünüz malzemelerin adı nedir?
Altta görülen malzeme devrenin ana besleme hattında seri olarak bağlanmış. Üsttekileri hiç tanıyamadım

TA2BS

sfiber

Mucit23

Büyük olan Sigorta belliki. Peki üstteki zenere benzeyen şeyler nedir?

sfiber

Ben onu kastetmiatim aslinda.kisa devre testi yaptinizmi.sonrada diyot testi yaparmisiniz.

Mucit23

Karttan söküp test ettim. Kısa devre değiller. Diyotta değiller. Diyot kademesinde birşey göremiyorum. Kutuplarıda yok. Yönünü değiştirip takmam birşey ifade etmiyor.

Devrede 24VAC sinyal ile GND arasına bağlanmışlar. Resimde Sağa bakan taraflar GND oluyor. Soldakiler ise 24VAC besleme hattına bağlı.

M_B

Merhaba Cam gibi olanlardan bir tanesi sokup altaki resme bir bakarmısın.
Ntc , Ptc şekline benziyor. Birde olcu aleti ile kontrol et. Herhangi bir direnc degeri var mı ?
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

Mucit23

gevv

tvs olabilir  24vac ntc ile neden şaseye bağlansın direnç kademesinde ölçtünüzmü?

Mucit23

Az önce ölçtüm hocam bir direnç göstermiyor. Bu durumda NTC değil dediğiniz gibi TVS tarzı birşey olmalı.

ehliseyf

Code'm mu oturturum !

MODO

Merhaba. Resimdeki eleman Supressor Diode. Voltaj dalgalanmalarini sinirlandirmak icin kullaniliyor.

demircan

Direnç kızarsa kondansatörün tepesi atarmiş..

TA2BS

Küçüklerin her ikiside sigortadır.