VİDEODAN BİLGİSAYARA

Başlatan TA2BS, 07 Eylül 2014, 13:17:36

TA2BS

Eskiden vhs kasetlere kaydedilmiş elimde çeşitli kayıtlar var. Malumunuz artık video cihazları çoktan tarih oldu Bende elimdeki bu vhs kasetleri cd veya dvd ye aktarmak istedim. cd veya dvd ye aktarmak için bu işi yapan yerlere sorduğumda cd başına 25 ile 40 tl arasında kayıt ücreti istediler.
benim sizlere sorum bende vhs video cihazı var. nasıl bir yöntem ile vhs kasetlerimi bilgisayar ortamına kendim aktarabilirim ?

Ateş Erim

AV girişi ve kayıt özelliği olan bir TV kartıyla yapabilirsiniz. Nette hızlıca bir aramada şöyle bir kart buldum mesela: https://www.vatanbilgisayar.com/aver-tv-express-009-tv-karti.html#genel-bakis
Tabii bunun için bir masaüstü bilgisayara ihtiyaç var. İhtimal aynı işi yapan USB TV kartları da vardır.
Bu mektup icin hic agac kesmedim. Sadece elektronlari durtukledim.

mur@t

usb görüntü yakalama kartları var, TV kartından daha ucuza gelebilir. Kendi yazılımı, windows media maker veya vlc ile bile kayıt yapabilirsiniz.

TA2BS

İşlemin nasıl yapılacağını bilmediğimden nette nasıl bir şey arayacagımıda bilemedim. Fakat şimdi sizlerin yazdıklarından anladığım video üzerinden laptopa kayıt yapabilmek için arada tv veya usb görüntü yakalama kartının olması gerektiği.
Yerli ve yabancı siteleri araştırınca bakalım bu işlevi yapabilecek ne gibi ürünler bulacam.
Her ikinizede verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

muhittin_kaplan

Usb Capture kart olabilir hocam

TA2BS

Tamam sagolasın usb capture kartıda araştıracam.

Kabil ATICI

USB capture kullanarak işlemin gerçekleştirebilirsin. Yakın zaman bir arkadaş quadcopter ile ilgili bir projede dizüstü bilgisayarda kullanılacak capture donanımını ile ilgili konuşuluyordu.  Alet fena değildi.
Bir şekilde edit olayına girmeniz gerekebilir. Bantların bozuk yerlerini kesmek, ses şiddetini artırmak, yazı yazmak gibi bazı değişiklikler ve eklemeler yapmanız gerekebilir.

https://www.picproje.org/index.php/topic,54947.15.html
en alttaki videoda dizüstü bilgisayara bağlı olan gibi...
ambar7

TA2BS

ambar7 arkadaşım usb li tv kartlarını ve usb captureleri ebayda inceledim ürünler hakkındaki açıklamaları okudum seninde dediğin gibi usb capture benim için daha uygun çünkü sadece vhs kasetleri videodan laptopa aktaracam kasetler tertemiz herhangi bir sorun yok şimdilik. bu cihazı getirtip deneyince işin artı eksi yönlerinide anlamış olucam