STM32F429 Discovery Linux kurulumu

Başlatan Mucit23, 22 Eylül 2014, 00:37:36

EMP_Otto

tmk hocam emcraft tan indirdiğim kaynak kodlarını . ACTIVATEs.h ile aktif ettikten sonra içerisindeki u-boot u derliyorum karta atıyorum fakat u-boot çalışmıyor.Ama sizin githubtaki u-boot calısıyor.Acaba siz u-bootta nereleri değiştirdiniz.
Bu işler zordur,özveri ister...

tmk

Selamlar,

Emcraft'ın u-boot'u STM32F429 Discovery için değil. Onlar kendi kartları için olanı yayınlıyorlarlar. Discovery Kit için olanı ayrıca satıyorlar ama denemedim. Bende o versiyonu yok. Bizim github'ta versiyon u-boot ve uclinux, Discovery Kit için yama yapılmış halleridir. Ayrıca Emcraf, on-chip Flash'tan kernel boot'u desteklemiyor. Kaynak dosyaları karşılaştırırsan değişiklikleri görürsün. Vardı birşeyler ama uzun zaman oldu yaptıklarımı hatırlamıyorum :) Ayrıca Emcraft USB host ve device sürücülerinin güncellemiş (STM32 için). Bir fırsat bulursam uyarlıyacam. Yalnız bu aralar fazla yoğunum ilgilenemiyorum. 

EMP_Otto

İlginiz için teşekkür ederim hocam.Dosyaların çok farklı olduğunu kodları inceleyince anladım zaten.Peki bir sorum daha olacak sizin yayınladığınız u-boot ve uclinux kernelinde etherneti aktif etmek istiyorum.Ayrıca herhangi bir dosya düzeltmem gerekiyor mu ?Çünkü ethernet driverları zaten var görünüyor.Ama derlemeye kalktığımda hata alıyorum.
İyi çalışmalar...

tmk

Mevcut dağıtımdaki Ethernet sürücüsünü incelemedim. Ethernet sürücüsü, işlemcinin Ethernet MAC sürücüsü ile kullanılan Ethernet PHY' ı içermeli. Sonuçta donanımınızda hangi PHY varsa ona uygun sürücü varsa o aktif edilmeli. Yoksa ilgili sürücü eklenmeli. Dağıtımda Ethernet MAC sürücüsü (RMII interface) var gibi, ama hangi PHY'ı kullanacaksın, o varmı bilemiyorum. Bunlara dikkat etmen gerekir.

Kolay gelsin. 

EMP_Otto

Çok sağolun hocam çok yardımcı oldunuz.Hocam kernelde etherneti aktif ediyorum.Gerekli yerleri düzelttim fakat şöyle bir hata alıyorum.
rtc-lib.c:(.text+0x2169c): undefined reference to `phy_start_aneg'
rtc-lib.c:(.text+0x216a4): undefined reference to `phy_start'
rtc-lib.c:(.text+0x2196e): undefined reference to `phy_stop'
drivers/built-in.o: In function `stm32_handle_link_change':
rtc-lib.c:(.text+0x21ba6): undefined reference to `phy_print_status'
drivers/built-in.o: In function `stm32_netdev_ioctl':
rtc-lib.c:(.text+0x21442): undefined reference to `phy_mii_ioctl'
drivers/built-in.o: In function `stm32_plat_probe':
rtc-lib.c:(.init.text+0x1af6): undefined reference to `mdiobus_alloc'
rtc-lib.c:(.init.text+0x1b82): undefined reference to `mdiobus_register'
rtc-lib.c:(.init.text+0x1bbe): undefined reference to `phy_connect'
rtc-lib.c:(.init.text+0x1c12): undefined reference to `mdiobus_unregister'
rtc-lib.c:(.init.text+0x1c26): undefined reference to `mdiobus_free'

rtc ile phy ne alaka,bir bağlantı kuramadım.
bu fikriniz var mı acaba?