Altınkaya kutuları kesme işleme için bu alet nasıl?

Başlatan ayhani, 24 Eylül 2014, 11:07:16

ayhani

Arkadaşlar çeşiltli devreleri kutularken kullandığımız altınakay kutulara klemes yuvası vs açmak için aşağıdaki ürün sizce nasıl olur? Cihazı yakından görme şansım olmadı ama videosundan izlediğim kadar iş görür gibi.
http://www.e-hirdavat.com/Proxxon-El-Testeresi-MIC-MIKRO-28650%2cPR-27133.html

Yada bunun yerine arkadaşın linkte verdiği cihaz iş görürmü?
https://www.picproje.org/index.php/topic,55401.0.html
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

Kabil ATICI

Küçük dairesel testere kullanıyor.
testere plastiği sürtündüğü ve plastiği erittiği için kısa sürede dişlerinin arasına plastik doluyor ve çapak yapıyor.ikinci kullanımı zaten sıkıntı oluyor.(kutular ısı ile eriyen türden malzemeden imal edilmiş)

İnce uçlu bir havya daha çok iş görür.
ambar7

MT

Havyanın ucuna, falçata ucunu telle sararak sıkıca sabitleyin . Zaten yerince ısındığında düzgün çizgiler vererek kesebilirsiniz plastik kutuları.

t2

Böylece günde 10 tane kadar düzgün kutu hazırlayabileceksiniz. 10 günde 100 kutu yapar. önemli bir kâr sağlar

kayatech

Ben genelde falçata ve cetvel kullanıyorum. Falçata ile iz yapıp pense ile oynattığınızda çizik  yerden dümdüz koptuğunu göreceksiniz.
Delikler için ise kademeli matkap ucu kullanıyorum. Çapaksız ve çok düzgün delikler açıyor.

Kademeli matkap ucu şöyle birşey ;

ayhani

Alıntı yapılan: t2 - 24 Eylül 2014, 15:46:29
Böylece günde 10 tane kadar düzgün kutu hazırlayabileceksiniz. 10 günde 100 kutu yapar. önemli bir kâr sağlar
T2 hocam ironi yapmışsınız sanırım. Burada amaç adetli üretimde kullanmak değil. Bazen birkaç adet ürün yapıyorsunuz bunun için kutuları altınkayada veya başka biryerde cnc ile kesmek pratik olmuyor, bu gibi durumlarda kullanmak için sordum.

ayhani

Alıntı yapılan: kayatech - 24 Eylül 2014, 16:00:35
Ben genelde falçata ve cetvel kullanıyorum. Falçata ile iz yapıp pense ile oynattığınızda çizik  yerden dümdüz koptuğunu göreceksiniz.
Delikler için ise kademeli matkap ucu kullanıyorum. Çapaksız ve çok düzgün delikler açıyor.

Kademeli matkap ucu şöyle birşey ;

Hocam güzel bilgiler teşekkür ederim.

demircan

güzelmiş değişik bir ürün bu mermer kesmede kullanılan ispirelin küçüğü iş görür herhaldebakır plaket  kesmede ...
Direnç kızarsa kondansatörün tepesi atarmiş..