STM32F429ZIT6 discovery yardım

Başlatan smok3r, 21 Ekim 2014, 03:07:35

smok3r

Stm32f429 zit6 ile ilgili pek birşey bulunmuyor. En basit neresi adc kanalı neresi pwm olarak kullanılabiliyor. tft baglı fakat sadece ekrana yazı yazdırmak bile sıkıntı.Nasıl yapılıyor (temel düzeyde)?
Saygılarımla
Smok3r...

"Vatan Sevgisi O'na Hizmetle Ölçülür."

r32mp

Pinlerin hangisinin ne amaç ile kullanılacağını sen belirliyorsun. Aklımda kaldığı kadarı ile istediğin her hangi bir pini analog giriş olarak kullanabiliyordun emin olmamak ile beraber yazıyorm.

Kartın datashetine bakarsan boş pinleri görürsün.  Hazır adc uygulaması, İki kanaldan okuma yapıp voltajı kendi ekranına yazdırıyor :

http://m610m.com/?p=264

Bu örnek de dma'a kullanılmıştır. Proje keilde hazırlanmıştır.

St'nin yayınladığı kütüphane dosyalarında tft ekran uygulaması var. Orada ki kütüphaneleri kendi projene dahil et. Kaynak sitede daha önceki başlıklarda derleyici ayarları vs de var. Keilin kütphanelerini kullanma mecbur kalmadıkça.

Bura da derleyiciyi ayarlama ve basit bir buton uygulaması var. Bu örnekde keil'in kütüphaneleri kullanılmıştır.
http://m610m.com/?p=211

St firması işi o kadar basitleştirmiş ki registerler ile uraştırmıyor adamı. Ama bu firmanın işlemcilerini kullanacağım ve devam edeceğim diyorsan bilmekte faide var.

Biz bizimle bizdeydik, biz bizimle bize geldik, biz bizimle bizdeyken bizi bizden mi sorarlar?

smok3r

Tesekkur ederim ama ben daha yeni oldugum.icin ve ornekler uzerinden yurudugum icin sikinti cekiyorum.microc kullaniyorum ve keil kullanmamama gerek dersini.aliyorum. tekrar tesekkur ederim sagolun

Vatan sevgisi O na hizmetle ölçülür...

r32mp

Alıntı yapılan: smok3r - 21 Ekim 2014, 22:03:09
Tesekkur ederim ama ben daha yeni oldugum.icin ve ornekler uzerinden yurudugum icin sikinti cekiyorum.microc kullaniyorum ve keil kullanmamama gerek dersini.aliyorum. tekrar tesekkur ederim sagolun

Vatan sevgisi O na hizmetle ölçülür...

Stm32f429i nin üzerinde ki tft panel'e micro c destek vermiyor bildiğim kadarı ile. St nin yayınladığı kütüphaneyi derlesen olur herhalde. Her halde boş portları tespit etmen gerekecek. malum, kart üzerinde başka ic'ler de var. microc kullanıyorsan yardım dosyalarından yararlanabilirsin. Hatta Türkçe yazılmış kitap da var "mikroc ile arm programlama" adında. Bu kitapda ki örnekler,  STM32F407 barındıran kit ile denenmiş. hemen hemen aynılar.
Biz bizimle bizdeydik, biz bizimle bize geldik, biz bizimle bizdeyken bizi bizden mi sorarlar?

ArifAhmet

stm32f4-discovery.com
41 kütüphane ve hala yazılmaya devam ediyor. Basit ve anlaşılır yazılmış. Dökümantasyon gayet başarılı. İncele derim.
Yaşasın Open Source!

smok3r

Library manager da var tft fakat kendi ustunde butunlesik ya hangi portlari nasil aktif edcm bilmiyrm neyse ben simdilik lcd den giderim ornek projelerinizi bekliyorum tft de micro c ile saygilar...

Vatan Sevgisi O na Hizmetle Ölçülür.