Silikon benzeri daha dayanikli malzeme

Başlatan z, 12 Kasım 2014, 18:19:45

z

Resimdeki silikon malzeme ile tekerlek yapacagim. Ancak bu tekerleklerin dayanimi az olacaktir diye tahmin ediyorum.

Silikona kiyasla daha saglam ama esnek benzer bir urun biliyormusunuz?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

एक होना

Sika diye bir ürün var hocam. tekne işlerinde kullanılıyor ve pahalı değil.

Kabil ATICI

Termal silikonlar. Özellikle sıcak yerlerin izolasyonunda kullanılan. Buna göre biraz daha dayanıklı olabilir.
Bu malzemeler bu türden dayanıklılık gerektiren işlere uygun olduğunu sanmıyorum.
Malzemeyi tam  bilmiyorum, baskı işlerinde kullanılan bir malzeme var.Özellikle düz olmayan yüzeylere baskı için kullanılan.  Mürekkep bir yere basılıyor, oradaki baskı mürekkebi bu malzeme yüzeyinde taşınıp basılıyor.
ambar7

एक होना

sika denen ürün teknelerde tik ağacının ara boşluklarına konuyor. görsel ve izalasyon için.

yaz aylarında ortalama 50 derece yada daha fazla sıcağa dayanıyor. nem tuz ve güneş ışığına dayanıklı.

biraz pis bir ürün. kullanırken kesinlikle eldiven kullanmak gerekli aksi halde elleriniz simsiyah olur ve 3 gün elinizden çıkmaz.

kuruduğu zaman elastik bir yapıya sahip oluyor ve sağlam esnek.

z

http://tur.sika.com/tr/solutions_products/02/02a008/02a008sa06.html

İgas Siyah adlı malzeme mi?

Yalnız mastik malzemeler elastikliğini kaybediyormuş.

http://www.akinkimya.com/tr/silikon-mastik-arasindaki-fark.html

एक होना

hocam verdiğiniz link de ki ürünleri görünce şaşırdım. demek ki sikanın farklı modelleri varmış. benim bahsettiğim sika hangi model olduğunu öğrenip yazarım.

AlbatroS

Nasıl bulursun bilmiyorum ama kauçuk keçeler var,tabaka halinde kalınlıkları değişiyor teker kalınlığına uygun olanı alıp daire biçiminde kesebilirsin.

Fakat bu kesme işlemi öyle maketbıçağı,testere ile olmaz .

biz 1,8 tonluk çalışma tezgahının ayaklarına almıştık .
yapı olarak silikon kadar elastike değil çöp konteynırının tekerlerindeki malzemeye benziyor sertliği...
Bilmemek değil , öğrenmemek ayıp.

z

Dediğin malzemeyi hatırladım. Şimdilik aklımın bir köşesinde kalsın. O malzemeyi mekanik usullerle işlemek çok zor biliyorum.

AlbatroS

Aynen biz işleme konusunda motorlu zımpara kullandık çıkan zerrecikler bizi boyadı resmen birde zımpara esnasında savrulan parçalar çok sıcak oluyo gelip eline koluna yapışmasın dikkat et ...
Bilmemek değil , öğrenmemek ayıp.

z

Talaş alma mantığı ile geçmişte işlemeye çalıştım elime yüzüme bulaştırdım. Ne matkapla deliniyor delinse de bir şeye benzemiyor. Kesme işini ben de taşla yapmıştım.

Mecbur kalırsam zımba ve kriko ile bir şeyler denerim ama pek bulaşmak istemem bu malzemeye.