2.7 volt genliğinde 27 mhz sinüs sinyali 15v seviyesine çıkarmak

Başlatan F.T, 13 Kasım 2014, 23:24:45

F.T

2.7 volt genliğinde 27 mhz lik sinüsü en sağlıklı nasıl 15 volt seviyesine çıkarabilirim.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

XX_CİHAN_XX

Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

F.T

frekansın yüksek olması sorun olurmu?.ayrıca opampı simetrikmi beslemek gerekir.tam sinüs elde etmek için.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

mustafa_cmbz

OG

Normal transistör ile.

Akım nedir? Yani çıkıştan alınacak akım?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

tekosis

hocam bu tür sıkıntılarda ben çözümü genelde analog device'nin ürünlerinde buldum. bu noktada işinizi görecek bir opampları mutlaka vardır. biraz pahalı olabilir ama kafanız rahat olur.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

trinity

300MHZ ve üzeri bir opamp yardımıyla bu işi rahatlıkla çözersiniz ama fiyatları biraz yüksektir.

kralsam

Örnek bir uygulama. PSpice ile incelemesi de yapılmış.
http://www.edaboard.com/thread247752.html

çıkış genliğine yada akımına göre çıkışına amplifier yapabilirsin.

OG

Alıntı yapılan: BİLİRSHOP - 14 Kasım 2014, 07:53:05
OG hocam arkadaşımızın bu işi normal transistörle yapabileceğini söylemişsiniz.Normal bir transistör 27 mhz gibi büyük bir frakansı verebilecek mi?Opamp bildiğim kadarıyla hen daha ani hareket edebilen hemde frekans aktarımında kullanılan bir ürün.Yanlışım varsa lütfen düzeltin.
Frekans konusunda, en basit transistorler, birçok orta ve üst sınıf opampı elerler.
Mesela BC337, ft si 200 MHz ler civarındadır.
Ancak güç konusu önemli, yani çekilecek akım önemli.

F.T

OG hocam transistörle olması iyi olur aslında.nasıl bir yöntem kullanmak lazım.arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum.

OG