JFIF Tipi JPEG açabilen bir JPEG Decompressor Kütüphanesi var mı ?

Başlatan AsHeS, 14 Kasım 2014, 09:33:03

AsHeS

Elm-Chan'ın jpeg decompress kütüphanesini implemente ettim fakat jfif tipi dosyalara destek vermiyor. Piyasada ki resimlerin çoğu böyle olduğundan bir işime yaramadı açıkçası eğer jfif den sof0 tipi dosyaya dönüştürücü ya da jfif  tipini destekleyen başka bir jpeg decompress kütüphanesi önerebilir misiniz ?

Kabil ATICI

Şu anki durumunu bilmiyorum, ama JPEG'in patent ile ilgili bir durumu vardı. Bir dizi matematiksel işlemin uygulanmasından dolayı , bazı jpeg formatları patent korumasında diye biliyorum..O yüzden bazı formatların kütüphaneleri olmayabilir. O formatları kullanabilmek için patent ücreti ödemek durumunda kalınıyor.(örneğin Adobe Photoshop gibi programlarda açılış penceresinde görüntülenirdi.)
ambar7

AsHeS

Genel formatta (SOF0)bir jpeg resim bile bulamadım Converter falan var mıdır acaba ?

AsHeS

Alıntı yapılan: gerbay - 14 Kasım 2014, 11:41:25
jpeg kütüphanesi var..    stm nin cube ü içinde third party middleware olarak geliyor.. cortex-m4 ler için ayarlanmış jpeg grubun kod, jfif ler ile çalışabiliyor

bu kod her yerde çalışan ve kullanılan kod..

F1 serisine destek vermiyor Cube ama F4 için proje oluşturup içinden alırım tavsiye için sağolun.