St micro ürünü Lm317T kullananlar dikkat..

Başlatan My75, 16 Kasım 2014, 01:24:36

My75

Haklısın ama insanlar mecburen distribütör ile değilde aracılarla çalışmak zorunda kalabiliyor çünkü bir çok kalem ürünü tek  distribütörden temin edemezsinizki çek usulü çalışıncada hiç olmuyor.Mecburen aracılarla çalışmak zorunda kalabiliyoruz çünkü adet bile beğenmeyen distribütörler var..Bu yüzden bir çok insan zaten aracılarla çalışır,zaten her zaman peşin ödeme imkanı olsa direkt distribütörden alınabilir yada çok yüksek adetli alımlarda..Doların ne olacağı belli olmadığındanda distribütörlerin pek açık hesap çalışacağını sanmıyorum yani açık dediğim meblağ biraz artsında çek verelim diyemiyorsunuz...Şu dönemde stok yapalım diyerekten fazla alımda yapamıyor orta direk üreticiler..

Şu olay diyorum ya aslında benim hatam,bundan sonra ürün alırken diyeceğim tek laf,orjinal olsun olmazsa aynen iade ederim olacaktır..
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

Gökhan BEKEN

Farnell'den alın gözünüz kapalı kullanın. Toplu sipariş yaparsanız tek kargoda halledersiniz. Müşteriye rezil olmaktan iyidir.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

patasana

Alıntı yapılan: My75 - 18 Kasım 2014, 23:17:18bundan sonra ürün alırken diyeceğim tek laf,orjinal olsun olmazsa aynen iade ederim olacaktır..

Orijinalligi nasıl anlayacaksınız ? testlerde yeterince basarılı olamamıs malıda el altından satıldığı yazılmıstı yukarıda. Digikeyden malzeme alıp üretim yapabilecekmisiniz?
Lm317 kullanarak rekabet şartlarınızı ortaya koymuşsunuz. Gene gidip çakma malzeme alma olasılıgınız en az %90 . Arada çakma malzemelere orijinal parasıda ödeyeceksiniz.

remzi

Karaköyden ürün aldığım yer var.
Özellikle orjinal ürün istiyorum diye belirtirsen hiçbir sıkıntı çıkmaz.
İstersen firma ismini yazarım...

erkan614

Alıntı yapılan: My75 - 16 Kasım 2014, 01:24:36....
çıkış 13.85v ve devamında 7805 ile çalıştırıyorum,5 voltta sıkıntı yok ama bilen bilir 7805 giriş voltajı (normalde 10v ama 12,14v kullanılabilir) aşırı yüksek oldumu 5v çıkışda alsanız diğer entegreler kesime gidebiliyor yada arızalanabiliyor..
....
bir an çok korktum girişim 24v çıkışım 5v 50mA
sonr bi baktım giriş voltajı 30V max imiş
o bahsettiğin 10v test edilen koşullar
http://www.st.com/web/en/resource/technical/document/datasheet/CD00000446.pdf

mesaj birleştirme:: 19 Kasım 2014, 10:34:27

patates mala gelince
orjinal olduğunu sadece arrow ebv msc gibi yerlerden alırsanız garantisi olur
empa megasan özdi bile bazen çin stok olan mal getirebiliyor %10 ihtimal

My75

Alıntı yapılan: patasana - 19 Kasım 2014, 08:58:04
Orijinalligi nasıl anlayacaksınız ? testlerde yeterince basarılı olamamıs malıda el altından satıldığı yazılmıstı yukarıda. Digikeyden malzeme alıp üretim yapabilecekmisiniz?
Lm317 kullanarak rekabet şartlarınızı ortaya koymuşsunuz. Gene gidip çakma malzeme alma olasılıgınız en az %90 . Arada çakma malzemelere orijinal parasıda ödeyeceksiniz.

St' nin orjinal ambalaj ve kolisi bence orjinal olduğunu anlamak için yeterli,benim düşüncem testten geçmeyen ürünler dökme halde yani ambalajsız olarak atılıyor yada geri dönüşüme yollanıyor,bu noktada ise bunları el altından satanlarda aynı kalitede ambalaj ve paketlemesini (barkodlu v.s) yapamıyorlar diyeceğim yoksa başka açıklaması yok orjinal ürünün dandik ambalajlarda satılmasının..

Bence satıcı ile samimiyetimiz varsa orjinal ürün istemek yeterli olacaktır,bile bile iyi bir müşterisine orjinal istediği halde çakma vereceklerini sanmam bundan sonra..ki daha önce orjinal olsun diye uyarmamıştım.. 

Karamel

hocam st bu ise ne dedi? mail e cevap verdiler mi?

My75

Alıntı yapılan: meftun - 19 Kasım 2014, 01:32:58
Farnell'den alın gözünüz kapalı kullanın. Toplu sipariş yaparsanız tek kargoda halledersiniz. Müşteriye rezil olmaktan iyidir.

Farnell v.s de çok kazık be dostum, 0.42$ lık rölelere neredeyse 2$ fiyat çekiyorlar,kalite farkı olsa diyeceğim tamam ama aynı marka aynı ürün..

mesaj birleştirme:: 19 Kasım 2014, 22:08:55

Alıntı yapılan: Karamel - 19 Kasım 2014, 22:05:50
hocam st bu ise ne dedi? mail e cevap verdiler mi?

Yok maalesef cevap gelmedi,ben Arizona'daki bir ofisine mail atmıştım,sanırım artık kaile almıyorlar bu tip mesajları..

mistek

Tamamı farnell'den alınan ürünlerle üretim yapılamaz mı?
Hergün mail geliyor falanca adetli ürünlerde rakipsiz fiyatlar diye.

Seri üretim yapan arkadaşlar yüksek adetli farnell fiyatları ile yurtiçi satıcıları karşılaştırabilir mi acaba?
Empa vs Farnell mesela.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

My75

Alıntı yapılan: mistek - 19 Kasım 2014, 22:10:42

Seri üretim yapan arkadaşlar yüksek adetli farnell fiyatları ile yurtiçi satıcıları karşılaştırabilir mi acaba?
Empa vs Farnell mesela.

16F648A burada 1.45$,Farnell'de 1.69€

Tek kafama takılan ben Atmel' in daha dün 24c256' sını 3tl+kdv den aldım Farnell' de Microchip'in fiyatı ise 0.68€ ?? Atmel'in smd olanı 0.62€??

Arkadaşlar ben kazıkmı yedim bu arada?? Atmel toptan fiyatlarını bileniniz varmı??

Üstelik benim aldıklarımda ATMLU206 yazıyor??

OG

Alıntı yapılan: erkan614 - 19 Kasım 2014, 10:32:29
empa megasan özdi bile bazen çin stok olan mal getirebiliyor %10 ihtimal
Megasan'ın eline su dökemezler. Çok adamın canını yaktı bu melek yüzlü .... kardeşler.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

coco

Erol YILMAZ

Sahte malzeme konusundaki problemlerimi daha önce bir video
Da anlatmistim.
Yarıiletken malzemede Megasan %60, Ozdisan %20 oraninda sahte malzeme getiriyor.
Ozdisan ozellikle Pic leri taiwan li Elan firmasına yaptiriyor muhtemelen.

Nereden mi biliyorum? Onu da anlatirim.

skara1214

Alıntı yapılan: mistek - 19 Kasım 2014, 22:10:42

Empa vs Farnell mesela.
valla hocam önceki konulardan birisindede söylemiştim farnellldede çakma ürüne denk geldim :D. Önceden yine farnellden dspic  işlemcileri getirtmiştim  işin devam ı gelince yine getirttim. Önceki seri picleri takınca sıkıntı yok sonraki seri picleri takınca çalışmadığını gördüm ya farnell çakma satıyordu yada microchipin sonra gelen serisi bozuktu onada siz karar verin
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

patasana

Hatalı üretimdir. Digikey, farnellde gibi yerlerde  malzeme satmak kolay bir iş değil. Ayrıca üreticiden mal alırlar, başka satıcılardan mal almazlar.