4.3" INCH TFT LCD İÇİN KULLANMAM GEREKEN MICROCHIP SERİSİ !

Başlatan HeCToR, 24 Kasım 2014, 20:37:33

HeCToR

Merhaba Arkadaşlar TFT Geliştirmek için düşündüğüm Bir Projemde microhip serisi hangi işlemciyi kullanmam mantıklı olur Tavsiyeleriniz İçin Şimdiden Teşekkürler.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

Mucit23

leblebitozu

grafik kontroller sadece pic24 serisinin bazı üyelerinde var.

Burak B

5" çözünürlük nedir ? Renk derinliği nedir ? PIC24FxxxDA serisinden bir seçim yapabilirsin.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

HeCToR

Burak hocam henüz TFT gelmedi ve Tam detaylı olarak dökümantasyonuna erişemiyorum yalnız SAT marka driver ile birlikte gelicek ben sadece microdenetleyici kismindan mudahale edeceğim tam ürün kodu sonuca varsin bilgilendireceğim.

trinity

Kendine bir iyilik yap NXP LPC geliştirme kartı al, üzerinde 1-2 ay çalışmayla rahatlıkla bu işi çözersin. ve önümüzdeki yıllarda ne kadar doğru bir karar verdiğini görürsün. PIC32 öldü, piyasa onu gömeli çok oldu

HeCToR

trinity hakli olabilirsin ama ben NXP hiç kullanmadım yani çok acemiyim

HeCToR

Arkadaşlar konu başlığını değiştirdim Bilginiz olsun

trinity

HeCToR

Arkadaşlar güzel ürünlerde NXP ile hiç çalişmadim bugune kadar beni zorlayabilir

Kabil ATICI

Burada bu lcd ile ne yapacaksın, LCD bağlantıları, gibi konulara bağlı.

http://www.direnc.net/ARDUINO-5-TOUCH-LCD-SHIELD,PR-18103.html
bu tarz bir ürün ise, pic18 serisi  sadece ekranda bir şeyler görmek için yeterli iken, daha caf caflı bir uygulama için pic24 serisi gerekebilir.
(gerçi bu ürün üzerinde kontroller çipi var. Sen sadece bu kontroller üzerine veri yüklüyorsun geri kalanını o hallediyor)
Ama seninki doğrudan ekranın kendisi ise o zaman pic24 ve hatta daha üzeri işlemcilere ihtiyacın olabilir.
ambar7

HeCToR

ambar7 driver üzerinde ben sadece microislemci kismi ile ilgileneceğim ve benim ilk TFT projem biraz detayli olacak bir urunun kontrol paneli olarak dizayn edeceğim işte akim bilgiler olsun voltaj bilgiler olsun animasyonlu göstergeler şeklinde planlamayi dusunuyorum

Kabil ATICI

Pic18 serisini geç (senin isteğini karşılamayabilir, ama daha iyi biliyorsanız  ekranı tanıma amacı ile kullanılabilir), doğrudan pic24 serisi veya arkadaşların önerdiği işlemciler.
Arkadaşlar her ne kadar önermeselerde
http://www.direnc.net/P32MX-SERISI--32BIT-,LA_900-2.html#labels=900-2
pic32MX serisi.

yinede arm serisi işlemciler bile olabilir.

(buradaki sıkıntı pic18 serisi saat frekansı/4, pic24 saat frekansı/2 şeklinde çalışıyor. Ekrana veri hazırlama hızı yeterli gelmeyebilir. Onun için arkadaşlar arm serisi işlemcileri önermiş durumdalar.)
ambar7

HeCToR

NXP LPC serisi bulabileceğim dokumantasyonlar varmidir ornek veriyorum bu islemciyi kullandim diyelim ustesinden gelebilirmiyim yol gosterecek açık kaynaklar varmıdır NXP ile