Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

STM32'deki RTC'nin Anlamı?

Başlatan FxDev, 28 Kasım 2014, 15:55:23

FxDev

Merhabalar,

STM32F0xx ile bir kaç örnek yapıyorum. RTC var diye heyecanlandım ama o da ne!? Bir adet 1 saniye sayan bir timer'dan başka bir şey değil. Calendar özelliği yok!! Bunu koymaktaki amaç ne o halde, bir tane Timer ile de yapılabilir halbuki, belki low power özelliği vs. vardır ama bunun haricinde ben mantık bulamadım bu işte.

Görüşünüz nedir?
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

JKramer

Calendar, vs. var aslında, rm0091'e bakıyorsunuz değil mi?

mistek

Stm32f1 serisinde de RTC yazıyor ama takvim özelliği yok. Yazılımla yapmak zorundasınız.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

FxDev

İşte bu da bana biraz pazarlama tekniği olarak geldi. RTC var mı var ama gerçek RTC mi elbette değil.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

Gökhan BEKEN

STM32F0xx serisini bilmem ama STM32L152'de RTC kullandım takvim ve alarm özelliği vardı.
STM32F4 serisinde de var diye hatırlıyorum.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.